Котирування нафти завершують в мінусі черговий тиждень, причому для WTI тижневе падіння стане восьмим поспіль, чого не траплялося з 1986 року.
Учасники ринку побоюються, що надлишок нафти на ринку не зникне найближчим часом на тлі рекордного видобутку в США і країнах ОПЕК і на сигналах уповільнення зростання світової економіки.
Жовтневі ф'ючерси на нафту Brent до 18:00 подешевшали на 1,22 долара до 45,40 за барель.
Ціни ф'ючерсних контрактів на марку WTI на жовтень опустилася до 17,35 на 0,7 долара - до 40,62 за барель.
"Очевидно, що побоювання щодо світової економіки дійсно відкинули ринок вниз, - вважає старший ринковий аналітик Price Futures Group Філ Флінн. - Це історія про постачання та попиту. Рівень в 40 доларів за барель є дуже важливим з точки зору психології".
На думку 19 з 41 аналітиків (46%), WTI продовжить дешевшати на наступному тижні. При цьому лише 10 експертів очікують зростання цін, тоді як 12 не прогнозують суттєвого зміни котирувань.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Аналітик Citigroup Сет Клейнман заявив, що ціни на нафту можуть впасти до мінімальних позначок з 2008 року. Котирування на рівні 32,4 долара за барель, які були в 2008 році, є "ймовірною реальністю"