Ціни на нафту продовжують падати на побоюваннях, що надлишок палива на ринку збережеться протягом тривалого часу.
Вересневі ф'ючерси на нафту Brent до 13:42 подешевшали на 0,92 долара (1,68%) - до 53,7 долара за барель. Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на вересень до зазначеного часу опустилися на 0,61 долара (1,27%) - до 47,53 долара за барель.
За даними нафтосервісної компанії Baker Hughes, кількість нафтових бурових установок в США минулого тижня виросла на 21, утретє за останній місяць, досягнувши 659 одиниць. Це свідчить про те, що виробники продовжують нарощувати видобуток нафти, незважаючи на її надлишок на світовому ринку.
За даними Комісії з термінової ф'ючерсної торгівлі сировинними товарами (Commodity Futures Trading Commission, CFTC), кількість "довгих" позицій на нафту марки WTI (тобто ставок на зростання котирувань) впала до мінімуму за два роки.
"Надлишок нафти на ринку зберігається, - зазначила старший аналітик Energy Aspects Амріта Сен. - Видобуток у США і не збирається падати, тому що компанії активно оптимізують виробництво і пристосовуються до низьких цін на нафту".
Також негативним фактором для нафтового ринку стало падіння фондового ринку КНР, другого за величиною споживача палива у світі, на 8,5% за підсумками сесії в понеділок, що стало найгіршою динамікою з лютого 2007 року.