UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту продовжують корекційне зниження після оновлення максимумів 2015 року

Brent дешевшала до 63,55 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 8 листопада, продовжують знижуватися в рамках корекції після зростання напередодні на новинах із Саудівської Аравії, свідчать дані торгів.

Станом на 7:05 вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,22% - до 63,55 доларів за барель. Ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,38% - до 56,98 доларів за барель.

На торгах у понеділок "чорне золото" оновило максимуми з літа 2015 року: Brent подолала позначку в 64 долари за барель, а WTI торгувалася вище 57 доларів за барель.

"Трейдери зробили крок назад, щоб оцінити вплив з боку збільшення геополітичних ризиків", - цитує агентство "Рейтер" думку аналітиків банку ANZ.

Зростання цін на сировину в понеділок, на думку експертів, було викликано повідомленнями про те, що в Саудівській Аравії за підозрою в корупції затримані принци, діючі та колишні міністри, воєначальники та бізнесмени – усього 40 осіб.

Крім того, учасники ринку відіграють статистику Американського інституту нафти (API) щодо запасів сировини у США. За минулий тиждень запаси "чорного золота" в країні скоротилися на 1,56 млн барелів, хоча аналітики прогнозували зниження показника лише на 2,7 млн барелів. Тижнем раніше показник скоротився на 5,1 млн барелів.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Детальніше про політичне підґрунтя листопадової зачистки в Ер-Ріяді читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Принцеборство" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".