UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту поповзли вниз на тлі рекордного падіння економіки Китаю - $ 48,6

Аналітики очікують даних з Європи, які можуть чинити більш істотний вплив на ціни.

Уповільнення зростання економіки Китаю в 2014 році до 24-річного мінімуму тисне на ціни на 3, повідомляє Reuters.

До 8.45 по Києву нафту Brent коштувала близько $ 48,6 за барель, WTI - $ 47,8 за барель. При цьому днем раніше ціни сягали $ 50 і $ 49. Минулого тижня нафта наближалась до шестирічним мінімумів - Brent впала майже до $ 45, WTI знаходилася в районі $ 44.

Китайська економіка, згідно з офіційною статистикою, в минулому році зросла на 7,4% при запланованих 7,5%. Уповільнення економічного зростання означає ослаблення попиту на нафту в найближчому майбутньому, зазначає інвестиційний аналітик PhillipCapital в Сінгапурі Деніел Енг. При цьому, додає він, зростання промислового виробництва, схоже, прискорюється.

"Більш помітний вплив на вартість нафти можуть надати дані про діловий клімат у Німеччині і єврозоні, які будуть опубліковані у вівторок", - говорить експерт.

Незабаром після виходу звіту про ВВП Китаю Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання світової економіки в нинішньому році, закликавши уряди і центробанки стимулювати економіку і проводити структурні перетворення.

Падіння цін останнім часом збільшив різницю в цінах між спотовими контрактами та ф'ючерсами, що називається контанго. Так, контракти на Brent з постачанням в березні майбутнього року приблизно на $ 10 дорожче, ніж з поставкою в березні цього року.

"Виробникам у всьому світі складно знайти покупців нафти, що відображається в контанго для Brent і WTI", - йдеться в звіті банку Barclays.

Рейтингове агентство Moody's попереджає, що низькі ціни на нафту можуть негативно вплинути на нафтовидобувні компанії Південно-Східної Азії.

Bank of America Merrill Lynch прогнозує падіння цін на нафту марки Brent до 31 долара за барель, американського еталона WTI - до 32 доларів до кінця першого кварталу 2015 року.