UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту помірно ростуть на факторі ОПЕК+

Brent дорожчала до 69,89 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 15 січня, помірно ростуть, незважаючи на збільшення кількості бурових установок у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:16 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,03% - до 69,89 доларів за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,28% - до 64,48 доларів за барель.

Ціни на "чорне золото" залишаються на максимальному рівні з 2014 року на тлі результатів угоди ОПЕК зі скорочення нафтовидобутку задля ребалансування ринку, наводить агентство "Рейтер" оцінку банку ANZ. У зв'язку з цим вартість сировини продовжує дорожчати, незважаючи на збільшення кількості бурових установок у США за підсумками минулого тижня, що, на думку ряду аналітиків, могло б скоригувати нафту донизу.

Згідно з даними американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, за підсумками робочого тижня, що завершився 12 січня, число бурових установок у країні збільшилося на 15 штук, або на 1,6% - до 939 одиниць. Це найбільше зростання з червня 2017 року. При цьому кількість нафтових бурових установок збільшилася на десять штук - до 752 одиниць.

"Багато хто вірить, що нафтові ціни вище 60 доларів за барель самокоригуватимуться, оскільки така вартість сприятиме значно більшому рівню видобутку у США, що призведе до зростання пропозиції", - цитує агентство "Рейтер" аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Лафліна.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.