Ціни на нафту підскочили в п'ятницю після ракетних ударів США по Сирії, пише MarketWatch. Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:05 за московським часом піднялася на $ 0,87 (1,58%) - до $ 55,76 за барель. До закриття ринку в четвер ф'ючерси виросли в ціні на $ 0,53 (0,97%) - до $ 54,89 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на травень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на $ 0,92 (1,78%) - до $ 52,62 за барель. Контракт подорожчав на $ 0,55 (1,08%) - до $ 51,7 за барель за підсумками попередньої сесії.
США в ніч на п'ятницю завдали удару по військовій базі на заході Сирії у відповідь на хімічну атаку в Ідлібі. За даними американської влади, близько 60 "Томагавків" були випущені з військових кораблів у Середземному морі по аеродрому в провінції Хомс.
Сирія межує з Іраком, другим за величиною виробником нафти в ОПЕК.
"Сирія не є великим виробником нафти, однак ситуація, що склалася підвищує ризик ескалації конфлікту в регіоні в цілому", - відзначає аналітик CMC Markets у Сіднеї Рик Спунер.
Побоювання, пов'язані з можливістю руйнування нафтової інфраструктури в регіоні, надають підтримку нафтовому ринку.
Однак якщо ракетні удари США по Сирії не посилять напруженості у відносинах США і Росії, цей фактор не матиме істотного впливу на глобальні запаси нафти, зазначає аналітик нафтового сектору Nomura Гордон Квон.
"Ми зберігаємо прогнози для цін на нафту на рівні $ 60 і $ 70 за барель на 2017 і 2018 роках, засновуючи їх на фундаментальних для ринку факторах, а не на геополітичних спекуляціях", - говорить експерт.
Увага ринку направлена на дані Baker Hughes про кількість діючих нафтових бурових установок в США за минулий тиждень.
Країни ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.