UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту перейшли до зниження

Ціна Brent опускалася до 51,57 долара за барель.

Світові ціни на нафту у четвер перейшли до зниження, після значного зростання днем раніше, викликаного даними міністерства енергетики США про несподіване зниження запасів "чорного золота" в країні за минулий тиждень, свідчать дані торгів.

Вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,36% - до 52,48 долара за барель. Ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,48% - до 51,57 долара за барель.

За даними міненерго США, комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 14 жовтня, несподівано скоротилися на 5,2 мільйона барелів - до 468,7 мільйона барелів. Аналітики, навпаки, очікували зростання показника - на 2,705 мільйона барелів, до 476,705 мільйона.

На цьому тлі вартість нафти марки Brent під час торгів середи знов підіймалася до своїх максимальних значень за рік, досягнувши позначки в 53,14 долара за барель. Ціна нафти марки WTI збільшувалася до рівня в 51,93 долара за барель - максимуму з липня 2015 року. Однак у четвер ціни перейшли до корекційного зниження на тлі фіксації трейдерами отриманої від ралі прибутку.

При цьому деякі інвестори відзначають, що не всі дані звіту міністерства були настільки ж позитивні, як комерційні запаси нафти. Зокрема, запаси бензину збільшилися на 2,5 мільйона барелів - до 228 мільйонів барелів. Аналітики очікували зниження індикатора на 1,319 мільйона барелів. Видобуток нафти в США також збільшилася - на 14 тисяч барелів на добу, до 8,464 мільйона.

"У той час як основні дані були "бичачі", ми б не стали називати їх абсолютно бичачими", - сказав агентству Рейтер нафтовий трейдер Tyche Capital Advisors Тарік Захір (Tariq Zahir).

Нагадаємо, на вартість нафти також впливають повідомлення за угодою між країнами ОПЕК, які в ході енергетичного форуму в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.