UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту падають на тлі слабкої статистики з КНР

На ринку нафти надлишок пропозиції – близько 2,5 мільйона барелів на день.

Ціни на нафту знижуються в середу на тлі слабких макроекономічних даних з Китаю, песимізм стримують тижневі дані із запасів сировини Американського інституту нафти (API), свідчать дані торгів.

За станом на 07.24 мск вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,2% - до 48,81 долара за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалася на 0,27% - до 46,25 долара.

У середу стало відомо, що, за попередніми даними, індекс ділової активності PMI в промисловому секторі економіки Китаю у вересні показав мінімум за останні 6,5 років, склавши 47 пунктів проти 47,3 пункту місяцем раніше. При цьому аналітики очікували підвищення показника до 47,5 пункту.

У той же час обмежити зниження цін на нафту допомагають дані API, згідно з якими запаси нафти в США за минулий тиждень скоротилися на 3,7 мільйона барелів. Тепер ринок чекає аналогічних даних Міненерго США, які будуть опубліковані в середу. За прогнозами аналітиків, зниження показника склало всього 533 тисячі барелів.

"На ринку нафти, як і на ринках інших сировинних товарів, спостерігається надлишок пропозиції. Багато вважають, що надлишок, який нікому не потрібен, становить 2,5 мільйона барелів на день", - наводить агентство Рейтер думку трейдера на ринку нафти.

У кінці серпня міністр нафти Ірану Біжан Намдар Зангане заявив, що Іран готовий продавати свою нафту за будь-якою ціною. "Ми повинні продавати свою нафту, незважаючи на те, що ціна йде вниз або вгору до 100 доларів за барель. Навіть якщо ми хочемо продавати нафту дорожче, ціна визначається ринком. Після зняття санкцій Іран поверне свою частку ринку в розмірі понад 1 млн барелів на добу", - сказав він.