Світові ціни на нафту у четвер, 10 серпня, незначно змінюються на даних про зниження запасів сировини у США, свідчать дані торгів. При цьому аналітики відзначають стійке закріплення вартості "чорного золота" в нинішньому діапазоні.
Станом на 7:38 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent залишалася на рівні попередніх торгів - 52,7 долара за барель (раніше вранці дорожчала на 0,7 долара за барель). Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,06% - до 49,53 долара за барель.
Раніше у середу, 9 серпня, управління енергетичної інформації Міністерства енергетики США опублікувало дані про запаси в країні. Комерційні запаси нафти (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 4 серпня, знизилися на 6,5 млн барелів, або на 1,3% - до 475,4 млн барелів. При цьому експерти прогнозували зниження запасів на 0,56%, або на 2,72 млн барелів - до 479,18 млн барелів.
"Нафта закріпилася в діапазоні. Долар торгується трохи вище, що може дещо негативно вплинути на нафту, але в цілому, я думаю, ринок зараз орієнтований на горизонтальний тренд", - цитує агентство "Рейтер" аналітика CMC Markets Ріка Спунера.
Стримує зростання цін на "чорне золото" й статистика про запаси бензину в США. За тиждень, що завершився 4 серпня, вони збільшилися на 3,4 млн барелів, або на 1,5% - до 231,1 млн барелів. Хоча аналітики очікували зниження показника на 1,479 млн барелів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.