Котирування нафти після різнонаправлених коливань знижуються в четвер увечері після публікації даних Міненерго США про зростання запасів нафти в країні.
На 17:05 за київським часом липневі ф'ючерси подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $ 0,19 (0,55%) до $ 34,55 за барель. Липневі ф'ючерси на WTI до цього часу дешевшали на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на $ 0,11 (0,34%) - до $ 32,7 за барель.
Запаси нафти в США за тиждень, що завершився 22 травня, виросли на 7,928 млн барелів. Резерви бензину в Штатах за тиждень знизилися на 724 тис барелів, дистилятів - збільшилися на 5,494 млн барелів.
Запаси нафти на терміналі в Кушинга скоротилися на 3,395 млн барелів.
За даними Американського інституту нафти (API), опублікованими в середу, запаси нафти в США на тижні, що завершився 22 травня, зросли на 8,7 млн барелів. Запаси бензину виросли на 1,1 млн барелів, дистилятів - на 6,9 млн барелів. Запаси нафти на терміналі в Кушинга скоротилися на 3,4 млн барелів.
Експерти, опитані S&P Global Platts, в середньому прогнозували зниження запасів нафти в країні минулого тижня на 1,2 млн барелів.
Нагадаємо, що до 22 травня ціни на нафту зростали майже тиждень. Ринок реагував на скорочення обсягів виробництва основними виробниками, а також скорочення запасів нафти в США.
При цьому американські компанії два тижні поспіль скорочували кількість нафтових і газових бурових установок. Що балансувати попит і стабілізувало ціни на сировину.
20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Ситуація на біржі була обумовлена надлишком нафти на ринку при зростанні видобутку, низькому попиті і переповненості нафтосховищ в США.