Найбільший у світі виробник 3 Росія через агресію проти України опинилася в скрутному економічному становищі. Ірак воює з терористами з "Ісламської держави Іраку і Леванту", а в Палестині виник збройний конфлікт з Ізраїлем.
Кілька років тому лише одного з цих конфліктів вистачило б, щоб ціна на нафту підскочила до неймовірних висот. Однак сьогодні вартість бареля падає.
Як повідомляє Die Welt, ще на початку червня барель нафти марки Brent коштував 115 доларів. Однак нині ця ціна опустилася до трохи більше за 100 доларів.
Експерти пояснюють це тим, що США в цьому році серйозно збільшили свій власний видобуток нафти.
Зокрема, за словами головного аналітика з питань сировини Citigroup Еда Морса, Вашингтон замінив власною нафтою дуже велику кількість імпортної. З 2008 року видобуток у США зріс на три мільйони барелів на день і на сьогодні американські компанії добувають кожної доби 8,5 мільйона барелів нафти.
Згідно з прогнозами Енергетичної агенції США, наступного року цей показник зросте до 9,28 мільйонів барелів. Це стало можливо завдяки технології фрекінгу. Тепер США має всі шанси наздогнати такого нафтового гіганта, як Саудівська Аравія, котра щодоби добуває 11,5 мільйонів барелів нафти.
За допомогою фрекінгу збирається збільшити свій видобуток і Канада. Зараз вона добуває 3,5 мільйони барелів нафти, однак до 2025 року цей показник зросте вдвічі. Тож "чорне золото" і надалі буде дешевшати, не зважаючи на війни.
Нагадаємо, що Москва веде з Тегераном переговори про бартер: іранська нафта в обмін на російські товари.