Падіння цін на нафту, яке вже називають найбільшим із часів фінансової кризи 2008 року, може загрожувати глобальними наслідками, такими як колись був розпад Радянського союзу, пише Bloomberg.
Найбільший добувач нафти в світі Росія більше не зможе розраховувати на ті ж доходи від видобутку, щоб врятувати економіку, яка страждає від санкцій.
ОПЕК минулого тижня вирішила не знижувати видобуток нафти. Від цього рішення постраждає Іран, Нігерія і Венесуела.
"Це велике потрясіння для Каракаса, для Тегерана і Абуджі", - сказав віце-голова дослідницької компанії IHS і засновник Кембриджської асоціації енергетичних досліджень Деніел Єргін.
У публікації говориться, що мало хто очікував ступінь або швидкість нафтового відродження в США. Деякі експортери нафти за кордоном не в змозі інвестувати і диверсифікувати їх економіки при нинішніх цінах на нафту, вони звикли до вартості в $ 100.
Нафту в цьому році втратила на 38 % в ціні, зниження може тривати до тих пір, поки ринкові котирування не стануть менше собівартості видобутку на свердловинах.
Як зазначається у статті, видобуток сланцевої нафти компаніями США залишиться беззбитковим й при 40 доларіах за барель і менше.
"Росія, зокрема, стане найбільш вразливою", - заявив головний аналітик Danske Bank Аллан фон Мерен. Він нагадав, що великий спад цін на нафту в 1997-98 роках був одним із факторів, що викликали дефолт в Росії у серпні 1998 року.
Нафту і газ становлять 68 % російського експорту і 50 % свого федерального бюджету. Росія вже втратила майже $ 90 млрд із своїх валютних резервів у цьому році, тобто 4,5 % своєї економіки. А рубль втратив 35% по відношенню до долара з червня.
Видання Die Welt писало, що Росія скочується до банкрутства через рішення ОПЕК нафти. Відмова країн ОПЕК не скорочувати видобуток нафти нанесло серйозний удар по економіці Росії.