Котирування серпневих ф'ючерсів на марку Brent на лондонській біржі ICE Futures виросли на 0,3% - до $ 52,68 за барель.
Ціни контрактів на марку WTI на липень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилися на 0,6% - до $ 51,52 за барель.
Підтримку ринку надають сигнали фундаментальної зміни балансу попиту та пропозиції. За даними Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) міністерства енергетики США, комерційні запаси нафти минулого тижня скоротилися на 3,2 млн барелів, що практично збіглося із середнім прогнозом опитаних The Wall Street Journal аналітиків, які складали 3,1 млн барелів. Тривають перебої з поставками нафти з Канади та Нігерії.
У той же час видобуток нафти США зріс за минулий тиждень - на мінімальні 0,1%. Це може бути ознакою того, що при нинішньому рівні цін ряд виробників повернулися до прибуткового рівня і будуть готові збільшити виробництво.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Тим часом, в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.