Світові ціни на нафту демонструють у вівторок слабку позитивну динаміку на тлі очікувань учасників ринку щодо статистики щодо комерційних запасів нафти в США, свідчать дані торгів.
Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,1% - до 49,41 долара за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,13% - до 46,32 долара за барель.
Міністерство енергетики США в четвер опублікує статистику щодо комерційних запасів нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 2 жовтня. За прогнозами аналітиків, показник збільшився на 1,75 мільйона барелів - до 459,65 мільйона барелів. Тижнем раніше запаси підскочили на 4 мільйони барелів.
Цінам на нафту надають підтримку новини про готовність Росії зустрітися з ОПЕК і обговорити ситуацію перенасичення на світовому ринку, відзначає агентство AFP. Міністр енергетики РФ Олександр Новак в суботу заявив, що країна готова взяти участь у консультаціях з країнами-членами ОПЕК ситуації на світовому ринку нафти. Міністр також висловив готовність обговорити ситуацію з країнами, що не входять в картель.
На думку інвестиційного аналітика Phillip Futures Даніела Енга (Daniel Ang), однією з тем для будь-яких переговорів в галузі стане повернення іранської нафти на ринок. "Нафту з Ірану призведе до надлишку "чорного золота" в один мільйон барелів у день, коли країна досягне максимальної потужності видобутку, що може стати головною темою будь-якої зустрічі", - сказав аналітик.
"Падіння цін на нафту до нинішнього рівня та їх збереження протягом тривалого часу, безумовно, негативно впливає на великих видобувачів нафти, включаючи Росію", - уклав експерт.
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.