Нафта дорожчає у четвер на даних про запаси нафти на американському ринку, які можуть свідчити про тенденцію до відновлення балансу між попитом і пропозицією на світовому ринку вуглеводнів.
Котирування серпневих ф'ючерсів на марку Brent на лондонській біржі ICE Futures збільшилися на 1,2% - до $ 50,00 за барель.
Ціни контрактів на марку WTI на серпень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу підвищилися на 1% - до $ 49,40 за барель.
За даними Управління з інформації в галузі енергетики (EIA) міністерства енергетики США, комерційні запаси нафти минулого тижня скоротилися на 4,053 млн барелів. Показник падає за підсумками шостого тижня поспіль - і це найтриваліший період більш ніж за рік. Видобуток нафти в США також знижується.
При цьому паніка серед інвесторів, що послідувала за рішенням Великобританії покинути ЄС, сходить на немає.
Пропозиція нафти в світі знизилося з-за пожеж в Канаді, страйків в Кувейті і у Франції, економічних проблем у Венесуелі і політичних заворушень у Нігерії, Лівії. Між тим попит на паливо в Китаї та Індії-найбільших економіках світу продовжує активно рости.
Крім того, видобуток нафти в Норвегії, яка виробляє 2,1% нафти у світі, може знизитися через страйк працівників нафтогазової галузі. Вони вимагають нових умов оплати праці і погрожують вийти на акцію протесту, якщо угода не буде досягнута до 1 липня.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Так, в останньому огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.