UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціна на нафту Brent перевищила $ 50,9 на даних із США

Ціни на нафту продовжують рости в середу.

Котирування серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures зросла на 0,6% - до $ 50,91 за барель.

Ціна серпневого ф'ючерсу на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на ті ж 0,6% - до $ 50,17 за барель.

У цілому ринок знаходиться під впливом різноспрямованих факторів - від суперечливих прогнозів підсумків голосування про членство Британії в ЄС до очікувань відновлення видобутку в Нігерії і Канаді.

напередодні публікації у середу даних Міненерго аналітики вказують на можливість скорочення запасів нафти на ринку США. Інші при цьому нагадують, що резерви знаходяться на рекордних максимумах і обсяги буріння знову стали рости.

За консенсус-прогнозом The Wall Street Journal, зниження запасів за попередній тиждень склало 1,6 млн барелів.

Дані American Petroleum Institute, опубліковані у вівторок, показали зниження резервів на 5,2 млн барелів.

Опитування показують різну ймовірність результату голосування про членство Британії в ЄС. Так, проведений в понеділок опитування YouGov показав, що прихильники виходу лідирують з 44% голосів при 42% у прихильників статус-кво. З іншим опитуванням, проведеним ORB International, лідирують прихильники збереження членства з 49%.

Вихід Британії з ЄС може зменшити апетит інвесторів до ризику, що негативно позначиться на цінах на сировину.

З Нігерії приходять повідомлення про перемир'я з повстанцями, які атакували об'єкти нафтової інфраструктури країни (проте потім ці повідомлення були спростовані). У Канаді виробники поступово відновлюють видобуток після лісових пожеж.

Читайте також: Іран підписав нові контракти на експорт нафти в Європу

Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.

Так, в останньому огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.