UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціна на Brent тримається вище $ 50 за барель

Остаточне рішення про обмеження видобутку "чорного золота" має бути прийняте на наступній зустрічі організації, яка відбудеться 30 листопада у Відні.

Нафта відіграє повідомлення про досягнення ОПЕК угоди щодо обмеження видобутку "чорного зол
Ціни на нафту у вівторок вранці, 4 жовтня, знижуються, коректуючи вниз після сильного ралі домовленості країн ОПЕК про спільні дії для стабілізації нафтового ринку, свідчать дані торгів.

За станом на 06.30 за київським часом вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,24% - до 50,77 долара за барель. Листопадові ф'ючерси на нафту марки WTI подешевшали на 0,35% - до 48,64 долара за барель.

Домовленості країн ОПЕК про спільні дії для стабілізації нафтового ринку як і раніше сприяє подорожчання "чорного золота". Картель на неформальній зустрічі в Алжирі в середу погодив обмеження видобутку в діапазоні 32,5-33 мільйони барелів нафти на добу, проте за побоювань інвесторів можуть і не призвести до результату або зовсім зірватися з-за розбіжностей між країнами.

Ціни на нафту зросли в понеділок, оскільки інвестори сподіваються на досягнення остаточної угоди ОПЕК на зустрічі в кінці листопада. Однак при цьому тиск чинить зміцнюється долар та перспективи збільшення виробництва "чорного золота" з боку Іраку, Ірану, Нігерії та Лівії в четвертому кварталі цього року.

Так, видобуток нафти і конденсату Ірану у вересні склала близько 2,8 мільйона барелів на добу. Даний показник практично збігається з досанкционным рівнем виробництва країни.

"В даний час на ринку відчувається оптимізм і хвилювання, оскільки учасники ринку - ред.) очікують якогось підтвердження угоди або додаткового участі від не входять в ОПЕК держав", - наводить агентство слова аналітиків Morgan Stanley.

Читайте також: Запаси нафти в Росії можуть вичерпатися через 12 – 15 років – екс-міністр економіки РФ

Нагадаємо, в ході енергетичного форуму в Алжирі країни ОПЕК домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.