Російський Мінфін заявив, що 28 лютого буде ухвалено рішення щодо запровадження з сьогоднішнього дня в країні обов'язкового продажу іноземної валюти у розмірі 80% виручки для резидентів. Про це із посиланням на ТАРС повідомляють російські ЗМІ.
Це означає, що експортери мають продавати 80% валютних надходжень у межах всіх зовнішньоторговельних договорів.
Проте, враховуючи глобальні санкції, накладені на російську економіку після початку війни в Україні, самі обсяги валютної виручки та доля зовнішньоторговельних договорів бачиться у песимістичному світлі.
Раніше експортери змушені були перераховувати виручку свої рахунки російських банках. Це стосувалося розрахунків й у іноземній валюті, й у рублях. Проте влітку 2021 року це правило було скасовано: резидентам дозволили виконувати експортні зовнішньоторговельні договори шляхом зарахування виручки в іноземній валюті на їхні рахунки у зарубіжних банках чи іншим способом, дозволеним законодавством Російської Федерації. Передбачалося, що ці заходи дозволять знизити адміністративне навантаження на бізнес та банки, розширити можливості для експортерів, зокрема малого та середнього бізнесу.
Нагадаємо, сьогодні російський Центробанк оголосив також про підвищення ключової ставки з 9% до 20% річних, що фактично означає зупинку кредитування російської економіки.
24 лютого президент РФ Путін оголосив початок війни в Україні. Фінансові ринки відреагували обвалом, а світова спільнота – санкціями.