UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому списки заброньованих працівників завертають в Міноборони: Мінекономіки показало основні помилки роботодавців

Значна кількість надісланих документів містить типові недоліки.

Мінекономіки розповіло про типові недоліків в оформленні списків військовозобов'язаних, які бронюються на період мобілізації та на воєнного часу. Про це з посиланням на лист міністерства  від 2 травня 2023 року № 2704−20/19 826−01повідомляє kadrovik.ua.

Органи державної влади, інші державні органи подають на погодження Генеральному штабу Збройних Сил України (СБУ, Службі зовнішньої розвідки України) списки військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, за відповідними сферами управління, галузями національної економіки, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями.

Погоджені Генштабом (СБУ, СЗРУ) за результатами розгляду щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань списки подають до Мінекономіки.

Водночас, за інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, значна кількість надісланих документів містить типові недоліки, у зв’язку з чим документи повертають на доопрацювання. Під час формування списків допускаються випадки:

Мінекономіки просить не включати до списків:

— військовослужбовців (осіб, які проходять військову службу);

— військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на підставі статті 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

— військовозобов'язаних, які не перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних (призовники, особи, які досягли граничного віку перебування в запасі; особи, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку тощо);

— осіб, які не перебувають у трудових відносинах з органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією.