Уряд, парламент та Офіс президента не мають інформації щодо масштабу необхідних компенсацій за програмою «єВідновлення» у Херсонській, Донецькій, Харківській та Запорізьких областях. Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій, відновлення та розвитку деокупованих територій України, член парламентської комісії із захисту ВПО Сергій Козир.
За його словами, в Україні станом на 15 травня цього року 51,6 тисяч родин в межах державної програми «єВідновлення» отримали 4,7 мільярда гривень на проведення ремонтних робіт. Крім цього, видано 6,7 тисячі житлових сертифікатів на придбання/відбудову знищеного житла. Середня сума сертифікату — 1,7 мільйона гривень.
«Тобто ми бачимо, що люди отримують адекватні компенсації для того, щоб відремонтувати чи придбати (побудувати) нове житло», - говорить Сергій Козир.
Проте програма зарекомендувала себе переважно в Київській області, хоча навіть у Бучі та Ірпені люди вже третій рік живуть у мобільних містечках, наданих Польщею. Сергій Козир визнає існування територіальної проблеми.
«На найбільш постраждалих територіях — я кажу про Херсонщину, Донеччину, Харківщину, Запоріжжя — відновити їх та/або виплатити компенсації людям, які втратили житло, зараз практично неможливо. Є потреба у фізичній присутності місцевої комісії там, де необхідно зафіксувати руйнування. Проте є ризики для життя та здоров’я членів комісії в населених пунктах, які постійно обстрілюють. Але ми постійно комунікуємо на цю тему з профільним міністерством, шукаємо вихід», - зазначає народний депутат.
Детальніше про проблеми українців, які втратили житло, читайте у розгорнутому матеріалі Віктора Конева «єВідновлення». Зворотний бік успіху» на сайті ZN.UA.