UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому партнерство між Індією та Росією може скоро закінчитися

Індія активізувалася, але поки що це вигідно для ЄС та США.

Незважаючи на критику, Індія не поспішає припиняти співпрацю з Росією, яка в останні місяці наче отримала друге народження. Але деякі російські експерти вважають, що рано радіти, і Індія може дуже швидко знайти вигідніших партнерів.

Нагадаємо, що, порівняно з минулим роком, ця країна в десятки разів збільшила обсяги закупівель російської нафти. «Індія стала ключовим центром для потоків російської нафти. За даними компанії Kpler, імпорт країни різко зріс до 800 тис. барелів у порівнянні з 30 тис. барелів на день раніше», - пише американське видання The Wall Street Journal.

Чому Індія збільшила покупку російської нафти?

Світові ціни на енергоносії зросли, а Росія запропонувала Індії суттєві знижки. Аналітики припускають, що знижка на російську нафту Urals до нафти Brent, яку прийнято брати за основу при регулюванні цін, становить рекордні 35 доларів за барель. Зрозуміло, що в цьому випадку Індія заощаджує. Плюс робить свою продукцію більш конкурентоспроможною порівняно з конкурентами.

Чому в США та ЄС стримано при оцінці відносин між Індією та РФ?

"Якщо індійські нафтопереробні заводи на західному узбережжі імпортують багато російської нафти, то так, ймовірно, частина російської нафти піде на виробництво цих продуктів", - говорить аналітик Energy Aspects Коен Весселс.

Як би США та ЄС не подобалися відносини Індії та РФ, але експорт нафтопродуктів з Індії сьогодні може балансувати ринок та частково стримувати паніку, яка є через ембарго на нафту з РФ та несе ризики стрибків цін.

Додаткові ризики

Як розвиватимуться відносини далі?

Може здатися, що в Росії в особі Індії виник дуже цікавий і надійний партнер. Однак Індія не відмовиться від найбільших світових ринків (ЄС та США) заради Росії. До речі, днями Мінторг Індії повідомив, що США стали найбільшим торговим партнером країни, обігнавши Китай.

Читайте також: З початку війни в Україні Індія купила у Росії вдвічі більше нафти, ніж за рік

Раніше повідомлялося, що голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн 24 квітня у рамках свого візиту провела переговори з індійськими лідерами з енергетичних питань.