UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чиновники за три роки не використали 70% кредиту МБРР для підвищення якості медичних послуг

При цьому держава справно сплачує комісію і відсотки по кредиту, в тому числі і за невикористані кошти.

На початку 2015 р. Україна залучила кредит у 215 млн дол. в Міжнародному банку реконструкції та розвитку (МБРР) для підвищення якості медичних послуг в регіонах. Але за три роки чиновники в центрі і на місцях реалізували лише чверть завдань, а понад 70% отриманих грошей досі не витрачені, що підтверджують результати аудиту Рахункової палати, яка перевірила ефективність реалізації цього проекту.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, понад 88% виділених кредитних грошей (189,5 млн дол.) у вигляді субвенції повинні були спрямовані у вісім областей. Однак, за даними Рахункової палати, за 2015-2017 роки та три квартали 2018-го регіони отримали лише 28% належних коштів, або 52,8 млн дол. (рис. 1).

"Причому з них витратили лише 45,5 млн дол., а 7,3 млн залишилися на рахунках місцевих бюджетів як незатребувані. Понад 136,5 млн дол. кредитних грошей досі залишаються на рахунку МБРР, їх ще навіть не просили виділити. При цьому держава справно сплачує комісію і відсотки по кредиту, в тому числі і за невикористані кошти. На сьогоднішній день ми вже заплатили майже 3 млн дол. комісії і відсотків, або майже 85 млн грн. Заплатили за те, що гроші просто лежать і чекають, - зазначає оглядач. - Умовно добре гроші кредиту освоюють Закарпатська (63% вибірки) та Запорізька (57%) області, а в Полтавській, Рівненській, Вінницькій, Дніпропетровській та Волинській областях за три роки вибірка грошей коливається в районі 9-31% (рис. 3)".

Детальніше про халатне ставлення до кредитів читайте в статті Юлії Самаєвої "Бути багатим, але хворим" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".