UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи може корпоративна Америка обійтися без Трампа? - Newsweek

Великим компаніям доводиться шукати нову модель співпраці з американським президентом.

Під час виборчої кампанії 3 наполягав, що він найкращий кандидат для роботи з бізнесом. Але ставши президентом США, він продемонстрував протилежне.

Про це на сторінках Newsweek пише експерт Школи менеджменту Слоана Массачусетського технологічного інституту Ніл Хармен.

Він нагадує про нещодавні відставки виконавчих директорів американських компаній з панелі радників президента США. Представники бізнесу відмовилися працювати з Трампом після того, як він не захотів засудити расизм і нетерпимість після спалаху насильства у Шарлоттсвілі, штат Вірджинія.

"Як експерт з організаційних комунікацій і лідерства, я помітив у цьому масовому звільненні радників драматичний і важливий момент для відносин між бізнес-лідерами і президентом. Але чи означає він смерть часто складного партнерства між президентом Трампом і корпоративною Америкою?" - пише автор.

Виконавчі деректори компаній, такі як Кен Фрейзер з Merck, правильно вчинили, коли віддали перевагу своїй совісті і полишили панель радників Трампа. Фрейзер, який вийшов з неї першим, сказав, що відчув "відповідальність виступити проти нетерпимості і екстремізму". Втім, лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal дуже швидко підмітило, що багато компаній не наважилися заявити, що відмовляються працювати з Білим домом у майбутньому. Безумовно, попри риторику ненависті, одна річ лишається чіткою: корпоративна Америка хоче і потребує співпраці з адміністрацією в той час, як президенту йдуть на користь здорові відносини з американським бізнесом.

І оскільки обидві сторони потребують одна одну, виникає питання, як ці все більш напружені відносини зможуть вижити. Керівники компаній, таких як Electric і Under Armour вийшли з ради Трампа і засудили президента. Але попри це, вони все одно будуть просувати потрібні їм зміни в законодавстві і регуляції через Білий дім. Фактично кожна американська помпанія має інтереси у політичних рішеннях уряду США. Останніми днями деякі деректори сказали пресі, що вони шкодуть через розпад панелі бізнес-радників президента США, яка так і не змогла зіграти роль колективного голосу в політиці.

З іншого боку, деякі з бізнес-лідерів, такі як виконавчий деректор Apple Тім Кук, продемонстрували, як можна публічно непогоджуватися з президентом США у питаннях імміграції, рівності і клімату, але при цьому на приватному рівні впливати на напрям податкової реформи і просувати захист прав ЛГБТ-спільноти. Вірогідно, це і є нова модель ведення справ з Вашингтоном.

Раніше видання Bloomberg писало, що республіканці зляться на Трампа після подій в Шарлоттсвіллі. Після того, як він знову порівняв расистів і радикалів з їхніми опонентами, конгресмени від політичної сили намагаються дистанціюватися від президента.

Нагадаємо, у Вірджинії місцева влада ввела режим надзвичайного стану через протестів ультраправих через планів уряду прибрати з Парку емансипації пам'ятник генералу армії Конфедерації в роки Громадянської війни Роберту.

Як повідомлялося, невідомий на автомобілі скоїв наїзд на маніфестантів у місті Шарлотсвилл, загинула щонайменше одна людина.