Через пенсійну реформу МВС може позбутися професіоналів
У Міністерстві внутрішніх справ прогнозують відтік професійних кадрів, які пропрацювали в органах внутрішніх справ 20 і більше років, у зв'язку з введенням нової пенсійної реформи і внутрішніми структурними змінами у відомстві.
У Міністерстві внутрішніх справ прогнозують відтік професійних кадрів, які пропрацювали в органах внутрішніх справ 20 і більше років, у зв'язку з введенням нової пенсійної реформи і внутрішніми структурними змінами у відомстві.Про це сьогодні журналістам у Києві повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Василь Фаринник, коментуючи інформацію про те, що нібито вже 8 тис. працівників міліції написали рапорти про відставку.
«Людей лякає те, що планка пенсії буде відтягнута на 5 років, і тому ця невизначеність, на жаль, вона спонукає людей писати рапорти. Окрім того, ті, хто пише рапорти, вони не бачать себе в органах внутрішніх справ після того, як буде проведено реформування», - сказав він.
При цьому Фаринник висловив думку, що «гірше не буде, потрібно працювати, і тому навіть якщо це пройде (мається на увазі пенсійна реформа і реструктуризація відомства шляхом скорочення кількості особового складу - ред.), на жаль, ми втратимо і тих професіоналів, які сьогодні є, оскільки більшість - це ті люди, які мають великий стаж».
За його словами, тільки у слідчому управлінні МВС працює 12 тис. співробітників, 42% з яких це працівники, стаж яких ще не досягнув 3-х років.
«Це молоді фахівці, і, на жаль, не вони пишуть рапорти, а пишуть ті, хто має вислугу 20 і більше років. І тому буде важко...», - сказав заступник міністра.
При цьому Фаринник також звернув увагу на той факт, що сьогодні співробітники, які мають певну вислугу років, хочуть звільнитися, одержавши вихідну допомогу, яка сьогодні складає 60-100 тис. грн.
У той же час, ті обмеження, які заплановано ввести, вони дозволять працівникам, які відслужили певний необхідний термін, отримувати тільки 30 тис. грн. Окрім того, також значно буде скорочена і пенсія.
Водночас Фаринник зазначив, що після скорочення особового складу МВС з 296 тис. працівників близько 200 тис. вдасться підвищити зарплату, покращити технічне оснащення.
«І тоді, ми думаємо, ті обов'язки, ті завдання, які лягають на нас, будуть виконуватися належним чином і набагато краще», - сказав заступник глави МВС.
Нагадаємо, під час адміністративної реформи кількість працівників МВС планується скоротити щонайменше на 30%.
Раніше міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що вважає неправильним вихід на пенсію міліціонерів до 40 років і обіцяє захист соціального статусу співробітників міліції у зв'язку з пенсійною реформою.
13 грудня віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що проект пенсійної реформи ввечері буде переданий у Верховну Раду України.
Раніше перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова заявляла, що до Верховної Ради 10 грудня буде внесений законопроект про пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
9 грудня президент України Віктор Янукович підписав указ про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.