Через рік після того, як Україна уникла дефолту через досягнення угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу на $ 18 млрд, ринок українських боргових єврооблігацій знову починає відхилятися від наміченого курсу на поліпшення, йдеться в статті Bloomberg у вівторок, 30 серпня.
Після того, як Україна випередила всі розвиваючі країни Європи за підсумками перших семи місяців 2016 року, в серпні частина її здобутків дала зворотній хід після того, як напруженість з Росією через Крим загострило питання безпеки, зазначає видання.
"Розпродаж (бондів – ред.) демонструє крихкість настроїв інвесторів в той час, коли країна намагається відновити міжнародні резерви на тлі заморожування допомоги від Міжнародного валютного фонду", - йдеться в статті.
Українські облігації подорожчали в січні-липні на 14%, так як фонди ринків, що розпочали полювання за прибутковістю, майже в три рази збільшили частку цих паперів. На кінець липня на Україну припадало 1,4% їх боргових портфелів, що відповідає рівню вкладень в облігації Індії, Казахстану чи Румунії, йдеться в серпневому огляді ING Groep NV з посиланням на дані EPFR.
Спекулятивні "гарячі" інвестиції почали тікати з України у серпні після того, як президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну у підготовці терактів у Криму, а президент України Петро Порошенко попередив про загрозу російського вторгнення.
Прибутковість облігацій з погашенням у вересні 2019 року підскочила в серпні на 50 базисних пунктів до 8,42%, або найбільш різко за місяць з лютого, коли відставка міністра економіки Айвараса Абромавичуса оголила зростаючу недієздатність тодішнього уряду Арсенія Яценюка.
Загострення відносин між Україною і Росією, а також ескалація більш ніж дворічного конфлікту на сході України погіршили перспективи зростання української економіки. Так звані ВВП-варанти, випущені в рамках реструктуризації і які передбачають виплати в разі, якщо валовий внутрішній продукт перевищить $ 125 млрд, цього року подешевшали на 20% на тлі погіршення перспектив відновлення.
Опитування Bloomberg свідчить, що українська економіка в найближчі два квартали може скоротитися на 0,5% після зростання на 1,3% в квітні-червні.
Зростання політичних ризиків, уповільнення росту і стагнуючі резерви досі тяжіють над кредитним прогнозом для країни.
Згідно з рейтингом Bloomberg, ризик дефолту України в найближчі три роки відповідає 17,8% (прогноз враховує такі фактори, як економічне зростання, непогашена заборгованість і політичні ризики). Україна за цим показником знаходиться на третьому місці в світі після Греції та Венесуели.
Раніше Кабінет міністрів затвердив бюджетну резолюцію на 2017 рік, яка передбачає зростання ВВП України в 2017 році на 3% і на 4% в 2018 і 2019 роках. Очікується уповільнення інфляції з 8,1% у 2017 році до 5,5% в 2018 році і 5,2% в 2019 році.
Економіка України скорочувалася кілька років поспіль. За даними Держстату, Україна вступила в рецесію у другій половині 2012 року (хоча в цілому за рік статистичне відомство відзвітувало про зростання на 0,3%). Спад продовжився і в 2013 році, проте Держстат знову повідомив про зростання на 0% (за четвертий квартал року ВВП виріс на 3,4% після падіння протягом трьох попередніх). У 2014 році ВВП України впав на 6,6%, у 2015 році – на 9,9%. За підсумками двох кварталів 2016 року економіка України показала зростання, що може свідчити про формальний вихід з рецесії.