UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через війну в Україні світові ціни на пшеницю продовжують зростати

У Китаї - неврожай, тож Пекін так само вдається до закупівлі.

Після атак Росією портової інфраструктури на Дунаї ф’ючерси на пшеницю зростають восьму сесію поспіль — це найдовша серія з 2012 року, пише Bloomberg.

Атаки пошкодили зерновий елеватор і вбили водія вантажівки, поновивши занепокоєння, що ескалація війни може перервати транспортування зерна з Чорного моря.

Пшениця з поставкою в березні подорожчала на 1,6%. Четвер став першим днем цього тижня, коли Міністерство сільського господарства США не оголосило про експорт м’якої червоної озимої пшениці до Китаю. Угоди на початку тижня склали 1,01 мільйона тонн, найбільше за десятиліття.

Читайте також: Атака РФ по порту Ізмаїла: світові ціни на зерно зросли

Атаки в Україні разом із закупівлею Китаєм підтримали ринки сільськогосподарських культур, які більшу частину цього року перебували під тиском через значну світову пропозиції.

Китай є найбільшим у світі виробником пшениці, але був змушений збільшити імпорт після дощів, які погіршили врожай. 

Пекін, зокрема закупав збіжжя у США, що спонукатиме до підвищення прогнозу експорту пшениці, пише видання.

Урожай-2023 в Україні значно менший. Проте трейдерів цікавить максимальний експорт зерна. Аргумент — більш як сім мільйонів українців перебувають поза межами Батьківщини. Хоч би не вийшло так, як минулоріч, коли масово вивозили зерно за понад удвічі меншою за світову ціною.

Ці питання порушує Лариса Гук у статті "Врожай-2023: чи вистачить Україні хліба і що не так із цінами".