UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через пандемію розрив між багатими і бідними повернеться до показника 2008 року

Рівень добробуту у країнах з ринком, що формується, може упасти на 8%.

Ефект від COVID-19 на розподіл доходів буде набагато більшим, ніж під час минулих пандемій. Це також свідчить про те, що вигоди, досягнуті країнами з ринком, що формується, і країнами, що розвиваються, після світової фінансової кризи, можуть бути нівельовані. Середній коефіцієнт Джині (розрив у доходах між найбагатшими і найбіднішими) для країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, підвищиться до 42,7, і його можна порівняти з показником 2008 року. Вплив буде значнішим для країн, що розвиваються, з низькими доходами, незважаючи на повільніший прогрес з 2008 року. Про це у своєму тексті для ZN.UA пише експерт Інституту економіки та прогнозування НАНУ Євгеній Редзюк.

Автор зазначає, що пандемія COVID-19 може знизити рівень добробуту на 8% у країнах з ринком, що формується, і в країнах, що розвиваються, причому більш як половину цього показника може зумовити надмірна зміна нерівності у здатності людини працювати з дому.

Детальніше читайте в тексті "Відновлення у другу хвилю" від експерта Інституту економіки та прогнозування НАНУ Євгенія Редзюка.