У той час як всі європейські держави почали фінансово підтримувати місцеве самоврядування, наше - всю відповідальність скинуло вниз. Це вже було навіть не про «відкусити», а про «проковтнути». Про це в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій повідомив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
«У місцевого самоврядування хотіли забрати 130 мільярдів гривень, але ми відбилися, втративши, зрештою, кілька десятків мільярдів. Однак товариші не відступали. Парламент раптом вирішив дати пільги бізнесу. Початкова ідея була дуже правильна: дати муніципальній владі право самостійно пройтися по КВЕДах і звільнити від податків тих, хто перебуває у критичній ситуації », - заявив він.
За словами Слобожана, це було зроблено «не тому що мери такі добрі, а тому що вони практики та розуміють, що, якщо цей ресторан сьогодні не підтримати, то він закриється і вже не підніметься». А це втрати бюджету в перспективі.
«Але потім з ініціативи профільного комітету ВР дрібних закрили на карантин, а великі мережі продовжили працювати. Ось тоді був перший шок на місцях і повне нерозуміння позиції Центру», - пояснив виконавчий директор АМУ.
Він уточнив, що тоді незабаром влада зробила крок назад, але клерки з комітету спеціально відтягнули підписання президентом нового законопроекту і великий бізнес таки отримав пільги.
«А ми втратили ресурси — всього на таких авантюрах у податкових надходженнях близько 65 мільярдів гривень бюджетів розвитку. Це без урахування того, що нам критично порізали програми Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР)", - резюмував Слобожан.
Асоціація міст України (АМУ) об'єднує 929 громад, в яких живе понад 85% населення країни. Вона стала одним зі стейкхолдерів децентралізації, перебуваючи одночасно в статусі суб'єкта та об'єкта реформи.
Однак для чого так наполегливо згуртовується місцеве самоврядування? Чим керується Київ, продовжуючи «кошмарити» мерів силовиками? Чому на фінансовій децентралізації у 2022 році можна поставити хрест? Навіщо громадам потрібні 80% прибуткового податку фізичних осіб (ППФО) і на яких умовах? З якої причини тільки суд може стати реальним «префектом» на місцях? Звідки взявся фейковий законопроєкт про місцеве самоврядування народного депутата Гуріна, та інтереси яких забудовників лобіює цей законопроект? Хто насправді готує проєкт змін до Конституції і чому ОПУ збрехав про підписаний протокол з асоціаціями?
Читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з Олександром Слобожаном « Перед президентом розігрують ілюзію хорошої комунікації з місцевим самоврядуванням».