UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через корупцію на митниці щорічно Україна втрачає 10% надходжень до бюджету - Süddeutsche Zeitung

Ці суми перевищують річні кредити МВФ, ЄС та СБ для України разом взяті.

Щорічно від корупції на українській митниці країна втрачає до 4,8 мільярда доларів США на рік. Це понад 10% усіх надходжень до державного бюджету, а також сума удвічі перевищує сукупні кредити, які Україна має намір взяти в МВФ, ЄС та Світового Банку в 2018 році, йдеться у розслідуванні німецької газети Süddeutsche Zeitung.

Журналісти провели розслідування роботи митниці на прикладі Києва та Одеси та отримали документи щодо вантажів, що проходять через український кордон. За даними видання, дані вказують на факти "масивної корупції" на багатьох українських митницях. Основна схема - "передекларування" товарів, що відбувається за участі співробітників державних органів. Як наслідок товар, який перетинає кордон України декларується як інший, на який передбачені нижчі мита. Іноді ціна може занижуватись у кілька разів.

За словами співрозмовників видання на митниці, до корупційної схеми залучене керівництво усіх вищих правоохоронних органів, як Генпрокуратура та Служба безпеки України, а керівники цих органів "мають власні компанії та людей на митниці", а більшість фігурантів корупційних схем наприкінці місяця отримують відкат.

Автори Süddeutsche Zeitung також зазначають, що хоча Україна зробила певні успіхи у боротьбі з корупцією, але вона й досі є другою після Росії із найбільше корумпованих країн Європи.

Нагадаємо, щоКабінет міністрів на засіданні 20 червня ліквідував міжвідомчу групу по боротьбі з контрабандою і корупцією на митниці, так звану "чорну сотню".

4 липня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, про активізацію боротьби з контрабандою. Він повідомив, що готовий задіяти для цього всі можливі ресурси, в тому числі звернутися за допомогою до Збройних сил країни.