UA / RU
Підтримати ZN.ua

Частка повернутих активів банків-банкрутів складе всього 4-5% - експерт

Разом з тим 95-96% активів перейдуть в руки колишніх банкірів, позичальників-шахраїв, продавців активів банків і чиновників, які ці операції організують і контролюють.

Частка повернутих активів банків-банкрутів складе всього 4-5%. Разом з тим 95-96% активів перейдуть в руки колишніх банкірів, позичальників-шахраїв, продавців активів банків і чиновників, які ці операції організують і контролюють.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу. За його словами, в Україні 90% випадків неповернення великих кредитів пов'язані з шахрайськими схемами і лише близько 10% - з помилками банкірів і бізнесменів. "Але якщо банкір не бореться всіма законними засобами за повернення кредиту, він в долі", - вважає автор.

За його даними, в Україні існує велика кількість позичальників-шахраїв, які беруть у борг засоби з метою їх крадіжки. Кредити повертають, якщо можуть це фізично зробити, тільки маленькі українці.

"Хто платить за вкрадені активи банківської системи? За все платять українці. - зазначає експерт. - По-перше, вже давно всі засоби ФГВФО (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб) бере з державного бюджету України (60 млрд грн з 85 млрд), де-факто він банкрут. По-друге, бюджет на 90% наповнюють маленькі, бідні українці. Адже ПДВ - основний податок дохідної системи бюджету - сплачують кінцеві споживачі, тобто українці. По-третє, кошти НБУ також народні".

"Я гарантую, що по більшості неповернених кредитів прізвища тих, хто видавав кредити, і тих, хто їх отримував, співпадуть!" - заявляє автор.

Детальніше про розкрадання активів банківської системи читайте у матеріалі Олександра Савченка "Фінансовий і валютно-кредитний геноцид українців і бізнесу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".