Країни ЄС вийшли на перше місце серед країн-експортерів української аграрної продукції. За січень Україна експортувала в Євросоюз продукції на $ 668 млн. При цьому в цілому аграрний експорт за підсумками січня склав $ 1,7 млрд, що на 22,5% більше, ніж у січні минулого року. Про це повідомила в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофимцева, пише liga.net.
"На що я б хотіла окремо звернути увагу, це на зміни в регіональній структурі експорту АПК. На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $ 668 млн. Країни Азії поступилися нашим європейським сусідам з результатом трохи більше $ 641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $ 292,2 млн", - розповіла в. о. міністра.
Лідери українського аграрного експорту - зернові культури з часткою 44,6% у загальній структурі аграрного експорту, масло - 19,8% і насіння олійних культур - 9,7%.
Топ-5 ключових країн-імпортерів української аграрної та харчової продукції в січні: Єгипет - $ 153,6 млн.; Нідерланди - $ 149,9 млн; Індія - $ 143,9 млн; Іспанія - $ 135,8 млн; Туреччина - $ 112,3 млн.
За даними Мінагрополітики, за звітний період імпорт харчової продукції збільшився порівняно з січня 2018 року на 9,5% і склав $ 462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн і вироби з нього, какао боби, шоколад, зернові злаки, кава, чай, прянощі і масло.
Детальніше про особливості зовнішньої торгівлі в Україні читайте у статті Юлії Самаєвої "Собі у збиток" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".