UA / RU
Підтримати ZN.ua

Частина абонентів «Київстара» залишилися в ЄС без безкоштовного роумінгу

«Київстар» поступово повертається до комерційних засад співпраці з іноземними операторами.

У старих тарифах мобільного оператора «Київстар» (які більше не продаються, але діють у тих, хто підключив їх раніше) відключили безкоштовний роумінг на території ЄС, який діяв для українців як пільга з початку повномасштабної війни в Україні, пише Герман Богапов у статті «У новому році безкоштовний роумінг з Європою поступово комерціалізується».  

На сайті «Київстара» вказано, щоб продовжувати користуватися «спеціальними умовами», потрібно перейти на один із актуальних тарифів, де включено послугу «Роумінг, як вдома».

«“Київстар” підганяє своїх абонентів переходити на свіжіші, більш дорогі тарифи мобільного зв’язку. При тому що й без цього оператор підвищує ціни у старих тарифах, не дивлячись на проблеми з відключеннями зв’язку», - коментує Богапов.

Оплачуючи вартість послуг в актуальному тарифі, абоненти “Київстара” і надалі отримуватимуть безлімітні дзвінки на номери “Київстар”. Хвилини на інші мережі у тарифі можна використати для дзвінків на інші українські мережі та номери країни перебування. Всі вхідні також залишаються безкоштовними. Для інтернету ж даються додаткові пакети мегабайтів у роумінгу в залежності від тарифу.

Читайте також: Безкоштовний роумінг в ЄС від українського Vodafone: правила змінюються 

При цьому Олександр Галушко - керівник департаменту додаткових послуг та операторських відносин у “Київстар” - зазначив, що компанія планує найближчим часом повернутися до комерційних засад співпраці з іноземними операторами. 

«Після тривалих перемовин нам вдалося домовитися про такі умови, щоб мільйони клієнтів компанії “Київстар” залишалися з українським зв’язком. “Роумінг, як вдома” працюватиме й у наступному (2023-му) році в 27 країнах Європи. Я вдячний партнерам, які тривалий час допомагали українцям бути на зв’язку і пішли нам на зустріч зараз», - сказав Галушко.

З початку війни кількість людей, які користуються роумінгом з українськими SIM-картками, зросла більш як удвічі, досягнувши 5 мільйонів користувачів у березні 2022-го. Улітку 2022 року тенденція стабілізувалася на рівні близько 4,2 млн українських номерів у роумінгу. Значно більше мобільних абонентів, які дзвонять з України своїм родичам і знайомим у Європі.