UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центробанк РФ посилив ризик подальшого падіння рубля - The Wall Street Journal

Заходи ЦБ Росії щодо запобігання падіння рубля є недостатніми.

Рішення Центрального Банку Росії підняти ключову процентну ставку на один процентний пункт до 10,5% у четвер не забезпечило рубль, що стрімко падає, "парашутом", пише будівлю The Wall Street Journal.

"Все сталося навпаки. Валюта, яка з початку року втратила близько 40%, втратила ще 1% і торгується на рекордному мінімумі, оскільки інвестори показали своє розчарування в зв'язку з рішенням (ЦБ РФ - ред.)", - йдеться в статті.

Глава аналітичного відділу інвестиційної компанії Ashmore (спеціалізується на країнах з ринковою економікою) Ян Ден зазначає, що рубль змінюється разом з цінами на нафту, як зазвичай відбувається з валютою, яка залежить від видобутку "чорного золота. "Ціни на нафту на нафту ще не встановилися, і ринки пропонують низьку ліквідність під кінець року, так що це не найкращий час, щоб втручатися - ніхто не відреагує", - говорить він.

Фахівець із валютної стратегії "Сбербанка" Тому Левінсон зазначає, що підвищення ставки було набагато менше, ніж очікували ринки і трейдери. Рішення, швидше, зіб'є ринки з пантелику. "ЦБ РФ опинився між молотом і ковадлом через своє рішення. Таке рішення не дає повної ясності на ринку, який її дуже потребує", - говорить Левінсон.

Один процентний пункт є мінімумом з того, що міг би зробити Центробанк. Це показує, що Банк Росії не хоче робити радикальні кроки і знаходиться в ошарашенном стані, вважає фахівець з валютної стратегії Standard Bank Тім Еш.

"Центральний банк не хоче витрачати валютні резерви на захист рубля, він також не хоче піднімати ставку рефінансування, побоюючись, що це підштовхне економіку Росії ще глибше в рецесію. Якщо ціни на нафту залишаться низькими і санкції залишаться в силі, я думаю, рубль буде і далі знаходиться під ударом", - говорить Еш, додаючи, що у ЦБ РФ немає іншої альтернативи як взяти контроль над капіталом.

Аналітик Société Générale Фенікс Кален вважає, що Центробанк Росії стурбований з приводу зростання інфляційного тиску, але не хоче піддавати ризику економічне зростання, ще більше підвищуючи процентну ставку. У той же час таке рішення було необхідним для того, щоб впоратися з загрозою фінансовій стабільності. Кален вважає, що тенденція падіння рубля збережеться.

Аналітик Rabobank Петро Матіс зазначає, що рішення ЦБ РФ підвищити процентну ставку - це недостатні заходи для стабілізації рубля і підвищує ризик повномасштабної кризи валюти. "Посилення кредитно-грошової політики ще на 100 базисних пунктів грунтовно направить Росію на шлях до першої з 2009 року рецесії. Цей крок був продиктований наміром ЦБ запобігти скорочення економіки, щоб уникнути набагато більш серйозних наслідків в майбутні місяці, оскільки девальвація рубля може призвести до фінансової кризи", - говорить він.

Читайте також: Путін при Олланді "підтримав" цілісність України

Курс долара до російського рубля вранці 12 грудня оновив черговий історичний максимум, піднявшись на Московській біржі до 57 рублів, євро досяг рівня в 71 рубль. Ціна нафти Brent впала до мінімуму 5,5 років, втративши 8% з початку тижня, з-за надмірної пропозиції.