Російський 3пропонує зобов'язати держкомпанії продати запаси валюти, зроблені після 1 жовтня 2014 року, пише в четвер газета "Коммерсантъ".
За даними видання, погоджені з Мінфіном пропозиції ЦБ щодо державних акціонерних товариств передбачають вже в 2014 році скликання рад директорів великих держкомпаній для обговорення питання про зниження за узгодженим з ЦП графіком до 1 березня 2015 року чистих валютних активів держкомпаній-експортерів до рівня 1 жовтня 2014 року без можливості подальшого збільшення.
Як зазначає газета, в даному випадку мова йде де-факто про введення елементів валютного контролю для держсектора. Втім, невідомо, затверджене це пропозиція президентом РФ, невідомий точно список держкомпаній і держкорпорацій, які можуть підпасти під цей режим.
За станом на 17 грудня, за даними газети, в якості об'єктів обмежень передбачалися в тому числі "Роснефть", "Газпром", "Зарубежнефть", АЛРОСА та їх дочірні структури.
Мова йде і про розробку "графіка продажу валютної виручки", за виконанням якого ЦБ і уряд будуть отримувати регулярні звіти. Раніше навіть за державним АТ внутрішня корпоративна звітність офіційно була доступна уряду лише в обмежених масштабах.
В російському уряді повідомили, прем'єр Дмитро Медведєв вказав головам компаній-експортерів на необхідність "ритмічної і стабільної реалізації валютної виручки, щоб не допускати стрибків курсу рубля, і доручив проводити щоденний моніторинг. Компанії представили фактичні дані щодо реалізації валютної виручки через уповноважені банки і поділилися планами щодо подальшої реалізації валютної виручки, сказали в прес-службі.
Як зазначає видання, тема "моніторингу" обговорювалася не тільки з державними АТ (на зустрічі у прем'єр-міністра були глави "Роснафти", "Газпрому", "Башнефть" і АЛРОСА), але і з приватними компаніями ("Сургутнафтогаз", ЛУКОЙЛ, НОВАТЕК, "Татнефть", "Норнікель", "Северсталь").