UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центральний банк Канади заявив про падіння економіки країни через ціни на нафту

Уповільнення зростання економіки Канади є загрозою для переобрання Харпера восени поточного року.

Банк Канади знову знижує процентні ставки, оскільки економіка країни, ймовірно, скоротиться у другому кварталі. Причиною падіння економіки банкіри називають падіння цін на нафту, повідомляє The Wall Street Journal.

Центральний банк Канади знизив процентні ставки вдруге за останні півроку. Фахівці Центробанку говорять, що падіння цін на нафту завдало серйозної шкоди одній із передових економік світу.

Банк Канади знизив ключову ставку овернайт на 0,25 процентного пункту до 0,50% у середу, 15 липня, посилаючись на серйозний вплив зниження цін на нафту і млявого відновлення експорту неенергетичних ресурсів.

Голова Банку Канади Стівен Полоз заявив, що не хотів би поки говорити про рецесію в країні, оскільки це вимагає більше даних і аналізу.

У той час як США і G7 виграють від низьких цін на нафту, тому що вони споживають більше енергії, ніж вони продають, Канада є експортером і в значній мірі залежить від сектору, який становить близько 10% від ВВП.

Канадському Центробанку довелося знизити прогноз зростання економіки країни на 1,1% за рік, порівняно з попереднім прогнозом 1,9% зростання. Міжнародний валютний фонд минулого тижня теж знизив свій прогноз зростання канадської економіки на 1,5% в 2015 році.

Тривале уповільнення зростання і перспектива того, що економіка Канади може потрапити в рецесію може представляти ризик для прем'єр-міністра Стівена Харпера, який готується до переобрання на федеральних виборах цієї осені.

Рішення ЦБ Канади скоротити знову ставки було викликано, зокрема, слабкою продуктивністю в неенергетичних секторах експорту країни в другому кварталі. Дані останніх місяців показали зниження прибутковості в ряді сфер експорту, в тому числі: в лісовому господарстві, мінеральних рудах і фармацевтичної продукції.

Світові ціни на нафту збільшуються в четвер, 16 липня, на статистиці по запасах "чорного золота" в Сполучених Штатах, яка виявилася для виробників сировини краще прогнозів. Станом на 7.11 мск вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,88% - до 57,55 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на WTI піднімалася на 0,99% - до 51,92 долара за барель.

Читайте також: JPMorgan прогнозує ціни на нафту в коридорі від 50 до 70 доларів

Перед укладанням угоди з Іраном 14 липня світові ціни на нафту падали. Інвестори побоювалися, що ослаблення, а потім і на повне зняття санкцій з Тегерана, яке відбудеться в обмін на згортання ядерної програми, призведе до зростання надлишку "чорного золота" на ринку.

З літа минулого року нафтові котирування знизилися більш ніж вдвічі, на початку поточного року наблизившись до позначки в 45 доларів за барель за маркою Brent. Рішення ОПЕК від 27 листопада 2014 року зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на добу посилило обвал цін. Між тим, в кінці січня - початку лютого ціни на нафту стали демонструвати зростання - до рівня 60 доларів за барель Brent.