UA / RU
Підтримати ZN.ua

Будівництво терміналу зрідженого газу в Україні коштуватиме 846 млн євро

До 25% коштів для будівництва терміналу, підготовчих робіт будівництва газопроводів і днопоглиблювальних робіт візьме на себе держава.

Вартість будівництва терміналу зрідженого газу у порту Південний складе на 20% менше, ніж планувалося раніше - всього 846 млн євро.

Про це під час презентації розробленого іспанською компанією Sokoin техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва LNG-терміналу повідомив голова Державного агентства інвестицій та управління національними проектами Україні Владислав Каськів.

За його словами, до 25% коштів, або близько 200 млн євро для будівництва терміналу, підготовчих робіт будівництва газопроводів і днопоглиблювальних робіт візьме на себе держава. Ще 25% - консорціум з українських підприємств-споживачів газу, ще 50% - іноземні інвестори.

Терміни будівництва оцінюються у 49 місяців. Запуск терміналу планується в 2016 році, перший повний рік роботи - 2018.

Зокрема на першому етапі буде побудовано плаваючий танкер з максимальною потужністю 5 млрд куб м/рік, який буде постійно пришвартований до причалу до завершення будівництва терміналу з прийому ЗПГ. На другому етапі буде побудовано на березі завод з регазифікації газу, що може приймати і розвантажувати великі танкери об'ємом 178,000 м3. Загальний обсяг зберігання газу терміналу на першому етапі складе 5,4 тис. куб м (три резервуари по 180 000 м3).

Вартість послуг терміналу після його запуску на першому етапі буде встановлено на досить високому рівні - близько $40 за 1 тис. куб. м, щоб прискорити його окупність (у світі середні ціни коливаються від $17 до $25 за тисячу кубометрів). !zn


Читайте також:

Каськів здивувався, як прозорий тендер збив у п'ять разів ціну на проектування LNG-терміналу

Український LNG-термінал буде побудований за зразком терміналу в Валенсії


Молдова може приєднатися до будівництва LNG-терміналу в Одесі

Для запуску офшорного LNG-терміналу вистачить і бюджетних коштів

Використання офшорів дозволить запустити LNG-термінал на 1-1,5 роки раніше

Іспанці запевняють, що український LNG-термінал не стане довгобудом