UA / RU
Підтримати ZN.ua

Будівництво газопроводу ЄС через Грецію будуть курирувати французи

Французька Technip стала підрядником будівництва Трансадріатичного газопроводу (TAP).

Консорціум по проекту будівництва Трансадріатичного газопроводу (Trans Adriatic Pipeline, TAP) обрав французьку компанію Technip підрядником на надання послуг з управління цим проектом.

Про це Technip повідомила в офіційному прес-релізі у вівторок, 21 липня.

Контракт передбачає проведення робіт по управлінню проектом в рамках будівництва наземної ділянки трубопроводу Греція-Албанія-Італія. Послуги включають роботи по управлінню проектом і територією трубопроводу, проведення закупівель, залучення субпідрядників на інженерні та будівельні роботи і т. д.

Завершення проекту заплановано на перший квартал 2020 року.

Компанія Technip в даний час бере участь у реалізації різних проектів в 48 країнах.

З допомогою Трансадріатичного газопроводу передбачається поставляти в Європу газ з великого родовища в Азербайджані "Шах-Деніз-2". Спочатку азербайджанський газ будуть прокачувати по території Туреччини щодо газопроводу TANAP, а потім - по 800-кілометрової трубі TAP від турецько-грецької кордону по північній частині Греції, через Албанію і Адріатичне море до Італії. Звідти газ буде надходити в європейську газорозподільну систему.

Потужність трубопроводу - 10 млрд кубометрів газу на рік з можливістю розширення до 20 млрд кубів в залежності від попиту і пропозиції. Видобуток газу в рамках Стадії-2 заплановано на 2017 рік.

Вартість спорудження Трансадріатичного газопроводу становить 1,5 мільярда євро.

Основними акціонерами проекту TAP є азербайджанська державна компанія SOCAR (20%), енергетичний концерн BP (20%), норвезька Statoil (20%), а також Fluxys (19%), Enagas (16%) і Axpo (5%).

Напередодні Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.