UA / RU
Підтримати ZN.ua

Будівлю колишнього стратегічного науково-дослідного інституту “Буран” продали за 49 млн грн

Колись це підприємство вело дослідження й експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук.

Найдорожчим лотом Фонду державного майна за тиждень був майновий комплекс науково-дослідного інституту “Буран” у Києві. “За об’єкт змагалися 23 потенційних покупці. Стартова ціна зросла у 119 разів: з 413 тисяч гривень до 49 мільйонів гривень”, – повідомив Віталій Коваль, голова Фонду державного майна України.

Читайте також: У ФДМУ розповіли, які об’єкти великої приватизації пропонуватимуть цього року

Раніше НДІ “Буран” відносився до стратегічних і виконував оборонні замовлення. Однак з 2021 року має обсяг виконаних замовлень 0 гривень. За даними аналітичної системи Youcontrol, підприємство водночас не перебуває у стані припинення. За даними системи, у 2023 році відношення чистого боргу до потенційних доходів складало -411,2. 

Ще у 2021 році державний концерн “Укроборонпром” передав до Фонду державного майна 15 підприємств у державній власності, які, на думку концерну, втратили своє значення для обороноздатності країни.

За звітом ФДМУ, загальна вартість активів під час продажів зросла у 3 рази. За тиждень проведено 11 успішних аукціонів. Держава має отримати від реалізації майна 86 млн грн. “Наступного тижня Фонд планує провести 11 приватизаційних онлайн-аукціонів”, – зазначає очільник ФДМУ.

Як повідомлялось раніше, серед найбільших приватизаційних угод цього року є продаж готелю “Козацький” у центрі Києва. Готель, який знаходиться на Майдані Незалежності, продали на аукціоні за 400 млн грн. Наразі це найдорожчий за ціною об'єкт з моменту відновлення приватизації у вересні 2022 року.