UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бронювання від мобілізації за 20 тисяч гривень: у "Слузі народу" знайшли нове джерело фінансування держбюджету

Це може принести державі від 203 млрд до 520 мільярдів гривень.

У Раді хочуть дозволити бізнесу бронювати працівників від мобілізації за гроші. При цьому роботодавець повинен доплачуючи за кожного працівника близько 20 тисяч гривень на місяць. На думку ініціаторів, це дозволить збільшити надходження до держбюджету на 200-500 мільярдів гривень.

Про це заявила народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у інтерв'ю Укрінформу.

"Суть полягає в тому, щоби будь-яке підприємство або фізична особа-підприємець могла подати на бронювання співробітника, заплативши за нього щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної заробітної плати військовослужбовця. На сьогодні це близько 20 тисяч гривень. Це добровільний додатковий військовий збір. Це право обрати, кого саме ти можеш бронювати", – сказав Наталуха.

За його оцінками, це може принести до держбюджету від 203 млрд до 520 мільярдів гривень, у випадку якщо бізнес забронює 0,7-1,5 мільйона працівників.

Він вважає, що таке бронювання дозволить вирішити одразу кілька проблем: залежності України від зовнішнього фінансування, цільового використання зібраних коштів для потреб ЗСУ, а також стабільності роботи бізнесу в умовах посилення мобілізації.

"Модель збільшення військового внеску, військового збору добровільно за конкретного працівника дає змогу фактично не зважати на зовнішній фактор. Хто буде президентом США, який настрій буде у Орбана – ми завдяки власному українському бізнесу почнемо акумулювати додаткові фінансові ресурси для того, щоб забезпечувати військо", – наголосив нардеп.

На думку Наталухи, це більш справедлива пропозиція за ту модель, що пропонує Офіс президента, оскільки не передбачає прив’язки до розміру зарплати працівника.

Він додав, що наразі відповідного законопроєкту ще немає.

"Ми не впевнені, що це має йти через законопроєкт, можливо, на рівні Кабміну це можна зробити, на рівні рішення уряду, це раз. Два – ми теж не хочемо цією моделлю зірвати мобілізацію. Тобто ми ведемо діалог з Міністерством оборони, Генштабом", – додав Наталуха.

Нагадаємо, скільки разів можуть бронювати одного працівника. Наразі «бронь» видається на 6 місяців, тож якщо її термін вийшов і його не було продовжено відповідною постановою уряду, то керівники підприємств повинні знову подавати документи на бронювання своїх співробітників.