UA / RU
Підтримати ZN.ua

Брюссель виконає вимоги фермерів ЄС: що не врахували українські аграрії та експортери

Європейські фермери значно відрізняються він українських.

Протести фермерів у Європі, як правило, ретельно сплановане шоу. Адже в ЄС фермери — це потужна сила, і за їх протестами, звичайно, можна вгледіти інтереси окремих осіб. Про це пише Лариса Гук, експертка у галузі сільського господарства центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА", у статті «Хто вони — фермери, які можуть «продавити» владні інституції ЄС, розсипаючи українське зерно та закидаючи яйцями штаб-квартиру в Брюсселі».

«Те, що офіційний Брюссель піде назустріч фермерам, було зрозуміло від початку протестів, які сколихнули Європу. Ймовірно, Брюссель має на те свої причини. (У червні 2024 року вибори до Європарламенту.)», - пише вона.

Однак, якщо фермери України хочуть закріпитися на ринку ЄС, то варто врахувати його правила. Зокрема, позиція, що європейці не вміють конкурувати чи господарювати – не витримують критики.

«Хто вигадав тезу про те, що європейські сусіди не вміють господарювати, невідомо, але вона є. Причому активно розганяється в Україні. Наші європейські сусіди живуть і думають, яку землю залишать тим, хто прийде після них. Це українці сіють кукурудзу по кукурудзі, складаючи грошики на рахунок десь за межами країни. Європейський фермер інший. Він дотримується правил САР», - пише експертка.

За її словами, сільське господарство ЄС забезпечує робочі місця для 55% населення всіх 27 країн. Багато людей, для кого сільське господарство не є основним видом діяльності, можуть працювати на фермах у статусі тимчасово зайнятих. Таких набирається до 17 мільйонів осіб.

«Зверніть увагу: це ми, українці, від моменту відкриття кордонів з ЄС активно їздимо до них, у Європу, збирати врожай (томати, спаржу, полуницю), а не навпаки», - додала вона.

З іншими матеріалами Лариси Гук можна ознайомитися за посиланням.