ВПрацівники тютюнового заводу "В. А. Т.-Прилуки", що майже втратили роботу, можуть зітхнути спокійніше: "Бритіш Американ Тобакко Україна", одна з найбільших тютюнових компаній в Україні 8 листопада вирішила відновити виробництво.
Це сталося після зустрічі 7 листопада з президентом Володимиром Зеленським і міністрами - компанія заявила про відновлення виробництва на заводі "В. А. Т.-Прилуки" (Чернігівська обл.), починаючи з 8 листопада 2019 року.
"Сьогодні ми провели зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським та міністрами уряду. Я хочу подякувати всім учасникам наради за конструктивний і позитивний діалог. Ми почули слова підтримки і запевнення про швидке вирішення проблеми, яка заподіяла шкоду нашій індустрії та економіці країни в цілому. Тому, незважаючи на деяку невизначеність з долею закону №1049, але покладаючись на гарантії президента, ми плануємо поступово відновити виробництво в Прилуках, починаючи вже з 8 листопада 2019 року", - йдеться в оприлюдненій заяві компанії.
Як повідомлялося, "Бритіш Американ Тобакко Україна" 11 жовтня 2019 року зупинила виробництво на заводі "В.А.Т.-Прилуки". Своє рішення компанія пояснила прийняттям Верховною Радою законопроекту №1049 з нормою про держрегулювання торговельної націнки на сигарети. Потім компанія звернулася до Державної фіскальної служби (ДФС) з метою відкликання 25 млн акцизних марок і повернення сплачених за них 505 млн грн.
"JTI Україна", велика тютюнова компанія, 22 жовтня заявила про відмову викуповувати замовлені 16 млн акцизних марок на 350 млн грн через скорочення виробництва через "тютюнові правки" в тому ж законопроекті.
Європейська бізнес асоціація 23 жовтня звернулася до президента України з проханням не підписувати закон №1049, який містить норму про регулювання цін на ринку тютюнової продукції, так як це може мати значний негативний вплив на бізнес, економіку України і її інвестиційну привабливість.
На початку жовтня тютюнові виробники "Філіп Морріс", "Джей Ті Інтернешнл Компанії", "Бритіш Американ Тобакко" і "Імперіал Тобакко" заявили, що розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законопроекту №1049 з нормою про держрегулювання торговельної націнки на сигарети.
Прийнятий 4 жовтня у другому читанні законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.
Раніше повідомлялося, що надходження від тютюнових акцизів до держбюджету в 2018 році склали 43,6 млрд грн, що на 9,3% більше, ніж у 2017 році.
У 2008-2018 роках середня ставка акцизу на пачку сигарет в Україні зросло майже в 30 разів, завдяки чому надходження до Держбюджету зросли з 3,5 млрд грн до 43,6 млрд грн в 2018 році при зменшенні кількості курців в Україні з 10 мільйонів до 6,5 мільйона, за даними Державної служби статистики.
Ринок сигарет в Україні у 2017 році скоротився на 8%. Тільки в четвертому кварталі ринок сигарет зменшився майже на 4%.