UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський фунт впав до мінімуму за 30 років на даних референдуму щодо Brexit

Британська валюта різко знецінилась після оголошення перших результатів референдуму.

Падіння британського фунта через Brexit виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року

Британський фунт стерлінгів різко послабився, впавши на близько 10%, з 1,5 до 1,3477 по відношенню до долара США, повідомила в п'ятницю BBC News.

Так низько курс фунта не опускався з 1985 року. Падіння викликане попередніми підсумками референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу.

На початку референдуму курс фунта на тлі голосування зріс майже до 1,5, досягнувши максимальної позначки з грудня, і потім різко пішов вниз після оголошення результатів в північній Англії, де більшість підтримала Brexit.

Трейдери на біржах констатують, що падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Підсумки референдуму, якщо на ньому перемагають прихильники Brexit, означають зростання волатильності на фінансових ринках.

Так, золото подорожчало до найвищих позначок з березня 2014 року через бажання інвесторів піти в захисні активи після несподіваних для ринку підсумків голосування на референдумі у Великобританії. Котирування золота з негайною поставкою у п'ятницю вранці піднялися до $ 1358,54 за тройську унцію, подорожчавши на 8%, що є рекордом з березня 2014 року, повідомляє агентство Bloomberg.

Основні центробанки раніше заявили, що готові використовувати існуючі механізми для забезпечення екстреної ліквідності для вирішення можливого дефіциту доларових коштів у зв'язку з референдумом по Brexit.

Читайте також: Жителі Гібралтару проголосували за збереження членства Великобританії в ЄС

У четвер, 23 червня, у Великобританії відбувся референдум про збереження членства в Євросоюзі. Дільниці відкрилися у всіх 382 виборчих округах. Голосування тривало з 7:00 до 22:00 за місцевим часом. Питання на референдумі звучало так: "Чи має Сполучене Королівство залишитися в складі Європейського Союзу або вийти з Європейського Союзу?" Варіанти відповіді: "залишитися членом ЄС" і "вийти з ЄС".

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".