UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія запровадила санкції проти десяти суден нафтового “тіньового флоту” РФ 

Лондон стверджує, що попередні санкції проти окремих танкерів “тіньового флоту” призвели до значних збитків для РФ.

Велика Британія зробила нові кроки для боротьби з “тіньовим флотом”, який транспортує російську нафту й сприяє фінансуванню військової машини Москви: Лондон оголосив про санкції проти десяти суден, повідомляє The Guardian.

Читайте також: Велика Британія запровадила санкції через передачу Іраном балістичних ракет Росії: перелік осіб та структур

Росія має великий флот часто непридатних для плавання і застарілих танкерів, які транспортують її нафту по всьому світу. Експорт нафти є для Кремля ключовим джерелом доходів у фінансуванні війни проти України.

“Росія була змушена витратити понад 8 мільярдів доларів на створення цього тіньового флоту. Сьогоднішні санкції ще більше підривають здатність РФ торгувати нафтою через свій тіньовий флот. Разом з нашими партнерами ми продовжимо надсилати Росії чіткий сигнал, що міжнародне співтовариство стоїть на боці України й ми не будемо миритися з цим незаконним флотом”, - заявив глава МЗС Британії Девід Леммі.

Підсанкційним суднам заборонено заходити до портів Британії, їх можуть затримати, а також відмовити в реєстрації у британському судновому реєстрі.

Лише три судна, що потрапили під санкції - Nikolay Zuyev, NS Asia та Zaliv Aniva, разом перевезли російську нафту на суму п'ять мільярдів доларів з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року.

Британія стверджує, що попередні санкції проти окремих суден “тіньового флоту” призвели до значних збитків, переважна більшість із цих танкерів простоює за межами портів і не може продовжувати торгівлю російською нафтою.

Наразі під санкціями Лондона загалом перебуває 25 таких суден.

Читайте також: Постачання іранських ракет Росії: США оголосили нові санкції проти Ірану

Великий “тіньовий флот” став серйозною проблемою для зусиль Заходу, спрямованих на те, щоб Росія не продовжувала фінансувати війну за рахунок експорту нафти.

Детальніше про те, як працює тіньовий експорт нафти з РФ розповідали Артем Куюн та Іван Марченков.