UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія вводить санкції проти наближених до Путіна олігархів та п'яти банків РФ – Джонсон

Борис Джонсон прокоментував "наказ" президента РФ Владіміра Путіна щодо введення так званих "миротворців" до окупованого Донбасу. 

Через визнання Росією "незалежності" незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" Велика Британія запроваджує санкції проти п'яти російських банків, заявив британський прем'єр-міністр Борис Джонсон. За його словами це перша частина антиросійських санкцій.

Під час виступу в британському парламенті Борис Джонсон заявив, що "наказ" президента РФ Владіміра Путіна щодо введення так званих "миротворців" до окупованого Донбасу "означає поновлене вторгнення в цю країну". Прем’єр Британії також заявив, що РФ "встановлює привід для повномасштабного наступу".

Серед банків, що потрапили під обмеження, є "Банк Россия" та "Промсвязьбанк", "ІС Банк", "Генбанк", "Черноморский банк реконструкции и развития". Санкції також вводяться проти наближених до Путіна олігархів Геннадія Тимченка, Бориса Ротенберга та його племінника Ігоря Ротенберга.

Брати Аркадій та Борис Ротенберги – «королі держзамовлення Росії», їхня родина очолює рейтинг найбагатших людей РФ, попри те, що вони не перший рік перебувають під санкціями ЄС та США. Сукупні статки братів оцінюються в $5,45 млрд. За минулий рік статки сім'ї збільшилися на $270 млн. Син Аркадія Ротенберга Ігор – співвласник ТОВ "РТ-Інвест Транспортні системи" (РТІТС, оператор держсистеми стягування плати з вантажівок "Платон").

У російському рейтингу найбагатших бізнесменів Росії, опублікованому в квітні 2021 журналом Forbes, Геннадій Тимченко займає шосте місце зі статком 22 млрд доларів. Тимченко – творець нафтової імперії, через структури якої проходить близько однієї третьої російського експорту нафтопродуктів, власник інвестиційної компанії Volga Group, співвласник великого міжнародного енерготрейдера Gunvor.

Читайте також: ЄС обмежить доступ Росії до європейських фінринків та введе санкції проти банків

Зазначимо, що формулювання підписаного Путіним тексту «указу» мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання «виправданого» масштабного наступу на територію України.  Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що «ДНР/ЛНР» визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».

Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силиної «Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України?».