UA / RU
Підтримати ZN.ua

БРІКС більше не існує, його замінив ТІККС – FT

Південна Корея і Тайвань витіснили Бразилію і Росію на другий план.

Концепція БРІКС з'явилася в 2001 році, коли було сформульоване переконання, що розвиток Бразилії, Росії, Індії, Китаю і ПАР невпинно рухають зростання світової економіки.

Але тепер рецесія в Бразилії і Росії підірвала цю ідею настільки, що навіть Goldman Sachs закрити свій інвестиційний фонд для БРІКС. І, схоже, керівники фондів, які шукають можливості інвестувати в ринки, які розвиваються, вже знайшли заміну старому поняттю початку 2000- років.

Про це на сторінках Financial Times пише Стів Джонсон. Нова група країн отримала символічну назву ТІККС. До неї входять Тайвань, Індія, Китай, Південна Корея і ПАР. Нові учасники групи-двигуна світової економіки дуже сильні в технологічних галузях. Це дозволило Тайваню і Південній Кореї витіснити на другий план Росію і Бразилію, основа економічного зростання яких лежить на продажі сировини.

Ця зміна багато говорить про зміни в характері ринків, що розвиваються. Послуги і високі технології виходять на перший план, а торгівля сировиною стає другорядною.

"БРІКС вже не той мотор зростання ринків, що розвиваються, яким він був колись. Встановився новий порядок. Технологічні галузі зростають невпинно, і тепер ринкам, що розвиваються, потрібно інвестувати в споживача", - пояснив засновник компанії Copley Fund Research Стівен Холден.

За даними Copley Fund Research, на ТІККС припадає 54% інвестицій в ринки, що розвиваються, в той час як на стару групу БРІКС – трохи більше 40%. А великі фонди на зразок JPMorgan, Nordea і Swedbank 35% своїх інвестицій проводять на Тайвані і в Південній Кореї. В цей же час, компанії Carmignac, Fidelity і Baillie Gifford інвестують в Росію і Бразилію менше 3%.

З тих пір Росія потрапила під санкції Заходу, в Індії значно сповільнився темп реформ, а в Китаї знизилися темпи зростання економіки (видання The Times писало, що БРІКС перетворюється в об'єднання навколо Китаю, а его ВВП перевищує 50% загальний розмір економіки всіх інших членів блоку, з-за чого зростає визначальна роль Пекіна в організації). А видання Wall Street Journal писало, що країни БРІКС заважають один одному торгувати.