Делегації не входять в ОПЕК країн, які провели переговори з картелем в суботу, також не дали чітких сигналів, що готові приєднатися до угоди. Поки Росія, Казахстан та інші країни-виробники тільки нарощують видобуток.
Грудневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на 0,5% - до $ 49,46 за барель. Контракт закінчується в понеділок.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на грудень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася на 0,4% - до $ 48,51 за барель.
На настрої учасників ринку негативно вплинули і повідомлення про відновлення розслідування ФБР щодо електронного листування кандидата в президенти США Хіларі Клієнтів. Її відрив від суперника, кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, який становив минулого тижня двозначні цифри, різко скоротився.
У п'ятницю відбулися консультації експертів країн-ОПЕК за обсягами квот, які можуть бути встановлені для кожної з країн картелю в рамках Алжирського угоди, а також щодо порядку реалізації домовленостей про зниження видобутку нафти.
Головним каменем для досягнення угоди за рівнями квот є зараз небажання Іраку та Ірану брати участь в зниженні видобутку. Крім того, Багдад і Тегеран як і раніше не згодні з оцінками, які повинні бути використані в якості відправної точки при розрахунку країнових квот, і дають свої показники, які вище.
Генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркиндо, виступ якого розміщено на сайті організації, попередив країни про тяжкі наслідки того, що консенсус між країнами так і не буде досягнуто. "Процес відновлення вже тягнеться занадто довго, ми не можемо брати ризик подальшої відстрочки цього процесу", - вважає він.
"Якщо не буде реалізовано Алжирське угода, це призведе до затягують процесу ребалансування ринку, що буде супроводжуватися подальшим погіршенням фінансової ситуації і продовженням на третій рік скорочення інвестицій, що не має прецедентів", - сказав Баркиндо.
Експерти ОПЕК проведуть наступну зустріч 25 листопада, за кілька днів до конференції організації, яка запланована на 30 листопада та на якій повинні бути встановлені квоти на видобуток для кожної з країн. Зустріч не входять в ОПЕК країн може пройти 26 листопада.
Країни ОПЕК принципового домовилися в Алжирі знизити виробництво до 32,50-33 млн барелів на день, тобто скоротити його на 200-900 тис. барелів на день. Однак поки що жодна з країн не оголосила, на скільки конкретно вона готова знизити видобуток.