Бойко: «Південний потік» відбере в України 50% транзитного газу
Транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід «Південний потік». Про це заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко 1 вересня в ефірі «5 каналу».
Транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід «Південний потік». Про це заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко 1 вересня в ефірі «5 каналу».«Сьогодні ми повинні дуже швидко пропонувати, і ми це робимо, економічно вигідні моделі, які дозволять завантажити нашу ГТС на довгострокову перспективу. /.../ Тому що, якщо буде побудований “Південний потік”, то мінус 50% завантаженості нашої ГТС – це буде у нас завтра», – сказав міністр.
Тому, за його словами, Київ як і раніше вважає, що Москва повинна відмовитися від планів з реалізації «Південного потоку» і продовжувати прокачування палива по українській території.
«Наша пропозиція була, щоб наші російські партнери відмовилися від обхідного газопроводу “Південний потік” в частині, яка не відповідає нашим національним інтересам. Цей обхідний маршрут через економічну зону Туреччини лишає нашу ГТС без роботи», – сказав Бойко.
Глава Мінпаленерго підкреслив, що така позиція України є принциповою.
«Ми хочемо, щоб була завантажена наша газотранспортна система», - відзначив Бойко.
Він зазначив, що Київ і Москва продовжують переговори, результатом яких повинен стати «паритетний обмін активами» – наприклад, доступ «Газпрому» до контролю української ГТС в обмін на отримання Україною права розробки родовищ у Росії.
Разом з тим, за словами міністра, процес переговорів очікується достатньо довгим.
«Я думаю, що ми ще довго працюватимемо», – сказав Бойко.
Нагадаємо, в лютому 2010 року президент України Віктор Янукович заявив про необхідність сформувати міжнародний консорціум за участю Росії і Євросоюзу, який займеться модернізацією ГТС. На думку українського президента, створення такого консорціуму дозволить Москві відмовитися від проектів «Південний потік» і «Північний потік».
За заявами російської сторони, газопровід «Південний потік» може бути побудований до 2013 року. Планується, що його маршрут пройде по дну Чорного моря ка Болгарії, а потім розділиться на дві гілки: через Грецію на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії. Потужність «Південного потоку» складе 47-63 мільярди кубометрів газу в рік.
Сьогодні за допомогою української ГТС здійснюється близько 80% транзиту російського палива до Європи.
За матеріалами: Новый Регион