UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойко отримав 5% "Метінвесту" за свій ММК ім.Ілліча

Співвласник ММК ім.Ілліча Бойко отримає 5% в "Метінвесті" за об'єднання активів. Частки СКМ і "Смарта" знизяться до 71,25% і 23,75%.

Зокрема, Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча увійшов до складу найбільшого в Україні гірничо-металургійного холдингу "Метінвест", а компанія Clarendale Limited, основним бенефіціаром якої є Володимир Бойко, стала акціонером "Метінвесту".

Про це йдеться в повідомленні акціонерів "Метінвесту" в середу про завершення об'єднання.

"У процесі об'єднання його учасники вирішили відмовитися від створення окремої структури за участю ВАТ "ММК ім. Ілліча", ВАТ "Інгулецький ГЗК", ВАТ "Краснодонвугілля", ВАТ "Авдіївський КХЗ" та ВАТ "ХТЗ", - наголошується в документі.

Згідно з ним, сторони домовилися про те, що ММК ім. Ілліча увійде до складу групи "Метінвест", а акціонери "Метінвесту", окрім виробленого в 2010 році викупу акцій ММК ім. Ілліча, провели додаткову емісію акцій Metinvest BV, холдингової компанії групи "Метінвест", на користь компанії Clarendale Limited.

"В результаті проведеної додаткової емісії акціонерні частки в Metinvest BV склали: СКМ - 71,25%, "Смарт" - 23,75%, Clarendale Limited - 5%", - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, акціонери групи Метінвест також погодили п'ятирічну програму інвестицій в ММК ім. Ілліча в розмірі понад $3 млрд, що більш ніж на $1 млрд перевищує спочатку заявлений обсяг інвестицій. Інвестиції будуть спрямовані на реконструкцію підприємства та модернізацію виробництва, повний перехід до конверторного виробництва сталі і збільшення річної виплавки стали до 9 млн тонн, впровадження сучасних систем якості та безпеки праці, екологічні програми.

"Володимир Семенович Бойко - наш давній і надійний стратегічний партнер. І ми переконані, що його досвід і професійні знання будуть корисні для вирішення завдань, що визначають стратегію розвитку групи "Метінвест", - наводиться в повідомленні коментар акціонера СКМ Ріната Ахметова.

За його словами, група ставить амбітну мету - досягти найвищих заробітних плат у світі на своїх підприємствах. "Але для цього ми повинні виграти чемпіонат світу з собівартості, чемпіонат світу з якості та чемпіонат світу з продажу. Ми до цього прагнемо і ми в це віримо", - підкреслив Р. Ахметов.

"Вже на найближчі п'ять років ми ставимо перед "Метінвестом" серйозні завдання - подвоїти виробництво сталі і стати лідером європейської гірничо-металургійної промисловості", - зазначив голова наглядової ради "Смарт-холдингу" Вадим Новинський. На його думку, від цього виграють не тільки акціонери і працівники групи, але і вся Україна.

Генеральний директор ММК ім.Ілліча Володимир Бойко, коментуючи агентству "Інтерфакс-Україна" завершення об'єднання комбінату і групи "Метінвест", відзначив, що вже є перші позитивні результати спільної роботи. "Але найголовніше для мене - провести модернізацію і технічне переозброєння комбінату ім.Ілліча, забезпечити комбінату і маріупольцям гідне життя", - підкреслив він.

"Тому для мене важливо бути акціонером групи "Метінвест". Адже саме в якості акціонера у мене з'являється можливість впливати на інвестиційну програму, операційну діяльність і соціальну політику всієї групи", - додав В.Бойко.

На його думку, соціальна програма не тільки комбінату ім.Ілліча, але і групи "Метінвест" повинна відповідати кращим світовим стандартам.

В.Бойко підкреслив, що при обговоренні інвестиційної програми зміг переконати інших акціонерів, що в комбінат потрібно інвестувати не $2 млрд, а більше $3 млрд. "Це величезні інвестиції в наше підприємство. Вселяє надію на майбутнє той факт, що в найближчій перспективі група "Метінвест" планує інвестувати до $15 млрд саме в українські підприємства. Це - майбутнє України", - сказав новий акціонер "Метінвесту".

ПАТ "ММК ім.Ілліча" - одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом виробництва. Підприємство випускає сталевий лист для суднобудування, нафтопровідних, газо- і водопровідних труб, балонів для стиснутих газів, єдиний в Україні виробник оцинкованого холоднокатаного листа.

Комбінат в 2010 році збільшив виробництво готового прокату на 27,2% - до 3,37 млн ​​тонн, сталі - на 31,9%, до 5,65 млн тонн. У січні-травні цього року випуск готового прокату на ньому зріс на 26,5% - до 2,02 млн тонн, сталі - на 10,7%, до 2,540 млн тонн.

ММК ім.Ілліча в 2010 році збільшив чистий збиток на 63,7% - до 0,42 млрд грн, одночасно наростивши чистий дохід на 86,4% - до 24,89 млрд грн.

"Метінвест" в 2010 році збільшив випуск готового прокату на 31,3% - до 8,59 млн тонн, сталі - на 31,8%. Окрім того група наростила випуск котунів на 3,8% - до 12,11 млн тонн, залізорудного концентрату на 16,6% - до 35,73 млн тонн, коксу - на 18,9%, до 5,74 млн тонн.

"Метінвест" в січні-вересні 2010 року збільшив чистий прибуток в 2,5 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року - до $873 млн, а його консолідований дохід зріс на 54,8% - до $6,830 млрд.

Як повідомлялося, 18 червня 2010 року «Метінвест», ММК Ілліча і "Ілліч-Сталь" уклали інвестиційну угоду, згідно з якою «Метінвест» зобов'язався інвестувати у розвиток меткомбінату 2 млрд доларів протягом п'яти наступних років. Дана інвестиційна програма стала основою для переговорів з підготовки подальшої угоди і визначення точного варіанта об'єднання та імплементації таких інвестицій.

У липні 2010 року «Метінвест» придбав 8,09% ММК ім. Ілліча у компаній MISA і SCM (Кіпр) за 100,9 млн доларів. Потім у липні-серпні того ж року «Метінвест» шляхом викупу акцій в результаті додаткової емісії акцій ММК Ілліча і "Ілліч-Сталі" на загальну суму 376 млн доларів став власником 74,6%-вої частки ММК імені Ілліча і 75,14%-ної - "Ілліч-Сталь". Операція з придбання акцій додаткової емісії завершена у листопаді 2010 року.

У грудні 2010 року «Метінвест» придбав додатково 12,12% акцій "Ілліч-Сталь" у кількох акціонерів компанії, збільшивши свою частку у ПрАТ до 87,3% і опосередковано збільшивши частку у ММК імені Ілліча до 96%.

У лютому цього року "Метінвест" повідомляв, що група або викупить частки ММК ім. Ілліча та "Ілліч-Сталі" у колишніх контролюючих акціонерів "Ілліч-Сталі", або передасть їм по 25% Інгулецького ГЗК, Авдіївського КХЗ, "Краснодонвугілля" і Харцизького трубного заводу (ХТЗ). На той момент сторони перебували в процесі переговорів.

При цьому уточнюється, що після серії транзакцій у другому півріччі 2010 року "Метінвест" контролює 96% акцій ММК ім. Ілліча: безпосередньо він володіє 74,6% акцій меткомбінату, йому також належить 87,3% акцій ЗАТ "Ілліч-Сталь", яке володіє 24,49% акцій.

Metinvest B.V. володіє корпоративними правами вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи компаній "Метінвест", яка об'єднує 37 підприємств в Україні, Європі та США від видобутку руди та вугілля, виробництва коксу, виплавки сталі до виробництва плоского, сортового і фасонного прокату, виготовлення труб великого діаметра та іншої продукції.

Група СКМ, найбільший холдинг України, яка об'єднала у "Метінвесті" свої гірничо-металургійні активи, в липні 2007 року уклала акціонерну угоду про об'єднання їх з гірничо-металургійними активами "Смарт-холдингу". Передача активів "Смарта" "Метінвесту" була завершена у жовтні 2010 року.

Згідно з умовами угоди "Смарт" повинен був отримати 25% +1 акцію, що дасть йому право вето, СКМ - 75% -1 акцію. На лютий цього року "Смарту" належало 2250 акцій, або 25%, СКМ - 6750, або 75%.

Компанія СКМ - професійний інвестор, що керує компанією найбільшої фінансово-промислової групи України, діяльність якої сконцентрована в трьох основних сферах бізнесу: гірничо-металургійній, електроенергетичній і фінансової, а також у телекомунікаціях, медіа-бізнесі, нерухомості, роздрібній торгівлі, глинодобуванні, торгівлі нафтопродуктами, сільському господарстві, торгівлі медикаментами, машинобудуванні і транспортному бізнесі. 100% акцій СКМ належать бізнесмену Р.Ахметову.

"Смарт-холдинг" - інвестиційна група з фокусом на вкладеннях в Україну, країни СНД і Європи. Займається розвитком проектів у гірничо-металургійному комплексі, нафтогазовому секторі, виробництві нерудних матеріалів, суднобудуванні, агропереробці, здійснює будівництво глибоководного порту Очаків і керує низкою підприємств в інших галузях економіки. Основним бенефіціаром "Смарт-холдингу" є Вадим Новинський.