Міністерство палива та енергетики України має намір закуповувати вітчизняні газоперекачувальні агрегати для модернізації газотранспортної системи України. Про це повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на конференції «Енергетичні проблеми Європи і питання російсько-української співпраці» в Києві.
Міністерство палива та енергетики України має намір закуповувати вітчизняні газоперекачувальні агрегати для модернізації газотранспортної системи України. Про це повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на конференції «Енергетичні проблеми Європи і питання російсько-української співпраці» в Києві. «Ми намітили пропозицію виробничих програм із нашою наукою, заводом ім. Фрунзе (ВАТ «НВО ім. Фрунзе», Суми), заводом «Зоря» (завод «Зоря – машпроект», Миколаїв), щоб створити машину (газоперекачувальний агрегат) нового покоління. Півтора року в нас буде. Ми згодні почекати. Ми не будемо зараз нічого купувати у Siemens, почекаємо своїх розробників і профінансуємо», - сказав він.
Як було повідомлено раніше, 3 грудня 2010 року НАК «Нафтогаз Україна» затвердила програму реконструкції й модернізації ГТС України на 2011 рік. За словами голови правління «Нафтогазу» Євгена Бакуліна, на виконання програми реконструкції об'єктів ГТС буде спрямовано кошти від поточної господарської діяльності компанії і додатково залучено інвестиції.
За даними прес-служби ДК «Укртрансгаз», «Нафтогаз України» планує в 2011 році вкласти в реконструкцію ГТС 3,1 мільярдів гривень. Зокрема, в 2011 році в оновлення магістральних газопроводів і газорозподільних станцій буде інвестовано 1,22 мільярдів гривень, у реконструкцію компресорних станцій - близько 1,5 мільярдів гривень, на облаштування підземних сховищ газу - понад 200 мільйонів гривень.
Газотранспортна система України складається з магістральних газопроводів, розподільних мереж, газосховищ, компресійних і газовимірювальних станцій. Газотранспортна система України є другою в Європі й однією з найбільших у світі.
ГТС України складається з магістральних газопроводів протяжністю 37,6 тисяч км в однонитковому обчисленні, 71 компресорної станції загальною потужністю 5405 МВт. Пропускна спроможність на кордоні РФ з Україною становить 288 мільярдів куб. м, на кордоні України з Польщею, Румунією, Білоруссю, Молдовою - 178,5 мільярдів куб. м, між них країни ЄС - 142,5 мільярдів куб. м.