UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борги за ЖКХ зросли на 37%: що чекає боржників

Комунальні організації почнуть активніше стягувати борги.

За два роки війни українці збільшили борги за комунальні послуги на 37%. Про це свідчать дані OpenDataBot. Директор аналітично-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко вважає ці дані приблизними, оскільки ресурс OpenDataBot збирає дані щодо боржників, відносно яких відкриті судові справи про стягнення заборгованості. Щодо очікувань зростання боргів експерт вважає, що вони зростатимуть, проте робити трагедію з цього зарано, оскільки українці дуже дисципліновані і не люблять залазити в борги.

"Рівень платежів за підсумками року завжди становив десь 94-96%. Останніми роками історично так склалося, що заборгованість в опалювальний сезон зростала, а потім влітку поступово погашалася. Платіжки були дуже великі, дієвих санкцій не було і тому люди платили частину, а потім продовжували влітку платити за опалення, погашаючи свою заборгованість", - пояснив Сергієнко в ефірі "Українського радіо".

Читайте також: У 2025 році боргове навантаження України перевищить 100% ВВП – ІЕД

Водночас, за його словами, Київтеплокомуненерго оприлюднило дані за попередній опалювальний сезон, які показали, що 10% споживачів не сплатили ні копійки - і в цій ситуації, вважає експерт, комунальна організація може застосувати механізми стягнення заборгованості.

У 2021 році загальна заборгованість за всі послуги складала 82 мільярди. Сергієнко каже, що це сума нарахувань за три місяці.

Як повідомлялося, Мінфін направив гроші тепловиків на виплату зарплат та соціалки, в результаті коштів на підготовку до зими не залишилось. Читайте докладніше у статті Олександра Сергієнка "Як нам пережити зиму? Що робить влада"